anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Internet + TV Orange pentru casa vacanta ?

Connstantin
Începător
Daca exista membrii care au instalat acest serviciu , cum se comporta ...viteza net, semnal tv..etc ..apreciez
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
E foarte bun! Eu am de 300 și nu mi-a picat niciodată în aproape 4 ani. Orange tv go urmăresc pe tv cu android ( Sony și TCL ) și e destul de bine că există, mai ales în deplasare! Am găsit un test mai vechi și aș putea spune că pingul e mai mare ( e prin rețeaua Telekom), dar în rest, e destul de stabil, nu sunt probleme, oferă routere capabile de viteze mari prin wifi, etc. Și televiziunea este destul de acceptabilă calitativ și stabilă! Dacă sunt și la un preț bun, e super! Sper că te-au ajutat răspunsurile mele! Cu plăcere!

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Vio73
#StarMember
Salut! Depinde la ce net te referi! Dacă te referi la cel prin fibră, e super. Eu am net și Orange tv și sunt mulțumit, dar e loc și de mai bine. Ar mai putea fi incluse unele programe lipsă. Internetul este și el destul de în regulă și pot să-ți spun că am și net fix 4g într-o locație rurală, care este destul de în regulă ( și acesta).Deci recomand!

Connstantin
Începător
Salut ! Da, net-ul pe fibra... pachet cu tv... Multumesc mult pentru raspuns !

Vio73
#StarMember
E foarte bun! Eu am de 300 și nu mi-a picat niciodată în aproape 4 ani. Orange tv go urmăresc pe tv cu android ( Sony și TCL ) și e destul de bine că există, mai ales în deplasare! Am găsit un test mai vechi și aș putea spune că pingul e mai mare ( e prin rețeaua Telekom), dar în rest, e destul de stabil, nu sunt probleme, oferă routere capabile de viteze mari prin wifi, etc. Și televiziunea este destul de acceptabilă calitativ și stabilă! Dacă sunt și la un preț bun, e super! Sper că te-au ajutat răspunsurile mele! Cu plăcere!

FaraUnID
Campion certificat
Daca internetul si televiziunea vin pe infrastructura Telekom, cum functioneaza la ei asa va functiona si la Orange. Din moment ce Telekom are zilele numarate in Romania, partea de investitii, asistenta, oferte, dezvoltari de retea au devenit inexistente. Strict in cazul tau, nu stiu cat de rentabila va fi investitia in contractarea unui servicu pe baza de abonament, echipamente, instalate, etc intr-o locatie care nu este locuita 24 / 7, din spusele tale o casa de vacanta. Poate ar trebui sa iei in calcul un pachet alcatuit din Internet PrePay 4G in combinatie cu un pachet Web TV sau un servicu DTH free-to-air.