anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce client Live PVR folosiți?

Mădălin
Cunoscător certificat
Sunt curios ce soft și ce client PVR folosiți dar și de unde va procurați listele de programe? Editați voi liste .m3u8 sau dați bani pe ele? Eu am editat o lista .m3u pentru Kodi sau simple iotv și sunt foarte mulțumit însă daca pierd o adresă îmi e foarte greu să găsesc o alta validă.voi cum faceți preferați tvbox sau proiectați imaginea wireless?
14 Răspunsuri 14

Laura_cio
Senior
Sunt cam multe întrebări intr-una singura. Cred ca ar trebui sa le adaugi pe rand pentru ca din aproape in aproape sa putem face dezbateri.

Mădălin
Cunoscător certificat
Ar fi chiar ciudat să pun atâtea întrebări în topicuri diferite...Așa avem o imagine de ansamblu și putem trage concluzii sau chiar sa ne schimbam părerile

Vio73
#StarMember
N-am prea înțeles mai nimic.

Ascary
Campion certificat
Eu cred că glumește colegul nostru. Nu prea vad prin Romania pensionari setand un client PVR,care nici macar nu știe ce înseamnă un M3U :))) Plus de asta aici nu se prea încurajează pirateria. Utilizatorul își aranjează canalele și le schimba când și când din telecomanda. IPTV-ul in Romania este un vis frumos. Pentru pretențioși exista Netflix,HBO GO,VOYO,Antena Play.

Vio73
#StarMember
Colegul ne cam spune multe la un loc. Aici vorbim de servicii oferite de Orange, iar aceștia nu oferă încă IPTV.

Mădălin
Cunoscător certificat
Pentru mine a fost un lucru bun fiindcă aveam internet însă nu aveam posibilitatea de a obține tv prin cablu fara a avea antenă

Ascary
Campion certificat
Îți dai seama, Mădălin, că mulți dintre noi ne-am dori IPTV,este mult mai calitativ și mai comod și curat 🙂 Vom vedea ce ne va oferi viitorul. Deși nu are nevoie de viteza mare poate IPTV-ul va sosi și la noi odată cu 5G-ul 🙂

Ascary
Campion certificat
Pe un Tv LG am aplicația nativa Smart IPTV și că sa vad cum funcționează și după ce am platit aproape 6 euro plus tot tacâmul activare și introducerea listelor de canale mi-am dat seama că am dat banii degeaba. Calitatea imaginii e sub SD-ul de la satelit plus că are un bufer foarte enervant. Kodi e mai ok dar stickul de la Amazon mi se pare și mai bun.

Romeo_
Senior certificat
Multi dintre noi trebuie sa cautam termenii pe google sa vedem despre ce este vorba in intrebare ;))) (sunt termeni noi cel putin pt mine)

Ascary
Campion certificat
Listele nu costa bani și se actualizează automat însă activarea aplicației costa. De asemenea și Amazon fire stick costa parca vreo 40 de euro,nu mai țin minte exact.

Vio73
#StarMember
Pe IPTV e mai slabă calitatea decât la satelit. Și pe cablu e așa. Îți spune unul care are și cablu și satelit.

Ascary
Campion certificat
Fiindcă așa-zisul IPTV de pe la noi e transmis de niște băieți care nu folosesc echipamente performante. Daca faci comparație între HBO GO diferență este mare iar daca compari cu Netflix diferență nu este mare ci URIAȘĂ :)))Eu aștept un IPTV făcut de o companie serioasa. Poate Orange va fi aceasta ? 🙂

Vio73
#StarMember
Să sperăm că Orange va cumpăra partea fixă a Telekom și atunci vor fi probabil schimbări.

Ascary
Campion certificat
Și că tot veni vorba cred Smart STB e foarte bun și 27 de euro pentru un abonament pe viață nu-i un capăt de lume comparativ cu 15 euro care îi dau lunar pentru IPTV. Poate e un pic cam scump dar calitatea este net superioara așa ziselor iptv-uri care au un delay de mori de răs. Întrebă bunăoară cineva de ce are buferingul ăla enervant și i s-a spus că e de la netul lui :)) Pe bune?! IPTV-ul meu merge brici pe orice SD sau HD. Atunci de ce celui care a întrebat ii merge perfect pe Netflix pe UHD cu HDR ? In fine ce să zică și ei... A, și ca sa nu-i uit,am și National Geografic (HD) ...Wild etc 🙂