anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Aplicatia whatsapp merge folosita pe desktop?

Jay
Campion certificat
Salut! Am vazut recent intr-o poza primita pe un grup de whatsapp, ca in bara se vedea si sigla whatsapp.. Sa inteleg ca aplicatia merge si pe desktop? Daca merge, in ce conditii, ce ar trebui facut? Multumesc!
1 Soluţie acceptată‚

Ascary
Campion certificat
Sigur,merge si pe calculator: Poti accesa WhatsApp atât de pe telefon, cât și de pe computer. Poti utiliza WhatsApp pe computer în două moduri:Prin intermediul WhatsApp Desktop, o aplicație pe care o poti descărca din link.Prin intermediul WhatsApp Web, o versiune de WhatsApp care funcționează din browser.Detalii si pasii de urmat in link: ttps://faq.whatsapp.com/ro/web/26000010/

Vizualizare soluţie în postul original

12 Răspunsuri 12

Ascary
Campion certificat
Sigur,merge si pe calculator: Poti accesa WhatsApp atât de pe telefon, cât și de pe computer. Poti utiliza WhatsApp pe computer în două moduri:Prin intermediul WhatsApp Desktop, o aplicație pe care o poti descărca din link.Prin intermediul WhatsApp Web, o versiune de WhatsApp care funcționează din browser.Detalii si pasii de urmat in link: ttps://faq.whatsapp.com/ro/web/26000010/

Razvan
#StarMember
Da, merge este necesar doar sa o instalezi pe desktop. Au început mulți să migreze și pe desktop.

svetalex
Senior certificat
și eu eram curioasă dacă merge... nu am încercat, dar am pictograma pe laptop la browserul Opera late edit: dacă stau bine și mă gândesc, nu cred că aș folosi varianta pentru desktop, pentru că utilizez destul de puțin laptopul, iar la job, din cauza filtrelor de securitate nu pot accesa 🙂

teacher_
#StarMember
Știu sigur că merge, soția mea îmi scrie de la serviciu de pe WhatsApp varianta desktop.

Anonim
Neaplicabil
Merge, eu o folosesc când stau pe laptop acasă. E varianta ușoară și la îndemâna oricui.

MihaelaC
Community Manager
Community Manager

Salut tuturor! La fostul job foloseam zilnic varianta Whatsapp Web deoarece aveam grupuri cu anumiți clienți și colegi. Cea mai ușoară variantă pentru mine era cea fără instalare, doar accesam https://web.whatsapp.com/ și scanam codul QR cu telefonul după ce intram în aplicație > Settings > Whatsapp Web/Desktop (iOS).

Ascary
Campion certificat
Mi se pare cea mai la indemana varianta,multumim.De pe stick USB nu merge Mihaela?

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@Ascary te referi la salvarea aplicației pe stick și instalarea ei pe PC-ul folosit? Nu am avut nevoie să apelez la această variantă, dar presupun că merge și așa 🙂

Ascary
Campion certificat
Da,la varianta aceasta ma refeream. Daca merge e bine pentru mobilitate,punand si ruland aplicatia de pe orice calculator.

Miha_Z
#StarMember
Aplicatia functioneaza si pe calculator, dar eu o folosesc doar pe mobil fiindca imi e mai la indemana.

Vio73
#StarMember
Merge fără probleme! O folosesc de peste un an și pe laptop. Chiar este foarte utilă în multe cazuri, mai ales când ai de scos ceva documente la imprimantă, care sunt trimise prin intermediul acestei aplicații. Mulțumim!

imch
Cunoscător certificat

Eu o folosesc constant pentru ca imi este greu sa tastez la telefon la cat de mult o folosesc. Eu o folosesc web-based, nu a trebuit sa instalez nimic. Intru pe adresa https://web.whatsapp.com/, la telefon in pagina de start a whatsapp apas pe cele 3 puncte verticale din coltul dreapta sus si ale Whatsapp Web, apas pe plus sa adaug inca un device si scanez codul QR care apare pe desktop sau laptop. Si, voila, s-au imperecheat. Mai mult, folosesc aceasta facilitate si la serviciu si acasa. Imi place si ca am un fel de raport de logari cand intru in pagina Whatsapp Web din telefon. Imi spune in ce zi si de pe ce device m-am conectat. E super simplu si util.