anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Clarificari legitimitate domeniu recrutez.ro

FaraUnID
Campion certificat
Navigand pe internet, am dat peste site-ul https://orange.recrutez.ro care pare a fi o clona ce preia informatia de pe acest site https://www.orange.ro/jobs/index.html.
Intrebarea absolut fireasca este daca domeniul web rectrutez.ro este afiliat sau nu Orange Romania, pentru ca:
- la o interogare de tip WHOIS domeniul recrutez.ro apare ca fiind integistrat de catre o persoana fizica la data de 2008-11-09;
- domeniul principal rectrutez.ro nu este functional si NU este gazduit pe serverele Orange, acesta avand Name Servere dnsimple.com;
Dat fiind faptul ca prin intermediul subdomeniul orange.recrutez.ro persoana fizica ce detine domeniul respectiv, colecteaza si proceseaza date cu cractare personal, conform prevederilor GDPR, trebuie sa detina o autorizatie de operator cu caracter personal si anumite date de idenficicare ce trebuie publicate in site.
Pe orange.recrutez.ro singurele date de identificare sunt cele ale Orange.
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Așa cum am promis, revin pe acest topic, cu scuze pentru întârziere.

Postez mai jos răspunsul colegilor noștri la întrebarea ta:

 

"Buna ziua,

 

Va multumim pentru feedback si pentru timpul pe care vi l-ati luat pentru a ne transmite un mesaj bine documentat si util. Am vrea sa revenim cu cateva clarificari. Domeniul a fost inregistrat de persoana fizica, intr-adevar, aceasta fiind insa singura implicare a acesteia, partenerul din Romania al PhoenixATS punand la dispozitia Orange Romania posibilitatea redirectarii pana cand va fi disponibil linkul jobs.orange.ro. Multumim ca ne-ati atras atentia, am omis formalizarea transferului dreptului de utilizare a domeniului catre PhoenixATS Australia, cel care utilizeaza domeniul in acest moment, doar pentru redirectare.

 

Orange.recrutez.ro gazduieste aplicatia PhoenixATS si nu este o clona a orange.ro/jobs. Job-urile sunt afisate prin preluare din PhoenixATS si in orange.ro/jobs, De asemenea job-urile sunt preluate si in alte job sites din Romania. Domeniul este folosit in infrastructursa IT PhoenixATS in cadrul Microsft Azure Europe pentru a livra aplicatia PhoenixATS catre Orange Romania. Prelucrarea si gestionarea datelor este facuta direct de Orange Romania, PhoenixATS punand la dispozitie doar infrastructura care face posibila aceasta procesare.  

 

In masura in care mai sunt alte clarificari cu care am putea reveni, asteptam mesajul dvs."

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

DanielaH
Moderator
@FaraUnID, o să mă interesez și o să revin cu un răspuns.

DanielaH
Moderator

Așa cum am promis, revin pe acest topic, cu scuze pentru întârziere.

Postez mai jos răspunsul colegilor noștri la întrebarea ta:

 

"Buna ziua,

 

Va multumim pentru feedback si pentru timpul pe care vi l-ati luat pentru a ne transmite un mesaj bine documentat si util. Am vrea sa revenim cu cateva clarificari. Domeniul a fost inregistrat de persoana fizica, intr-adevar, aceasta fiind insa singura implicare a acesteia, partenerul din Romania al PhoenixATS punand la dispozitia Orange Romania posibilitatea redirectarii pana cand va fi disponibil linkul jobs.orange.ro. Multumim ca ne-ati atras atentia, am omis formalizarea transferului dreptului de utilizare a domeniului catre PhoenixATS Australia, cel care utilizeaza domeniul in acest moment, doar pentru redirectare.

 

Orange.recrutez.ro gazduieste aplicatia PhoenixATS si nu este o clona a orange.ro/jobs. Job-urile sunt afisate prin preluare din PhoenixATS si in orange.ro/jobs, De asemenea job-urile sunt preluate si in alte job sites din Romania. Domeniul este folosit in infrastructursa IT PhoenixATS in cadrul Microsft Azure Europe pentru a livra aplicatia PhoenixATS catre Orange Romania. Prelucrarea si gestionarea datelor este facuta direct de Orange Romania, PhoenixATS punand la dispozitie doar infrastructura care face posibila aceasta procesare.  

 

In masura in care mai sunt alte clarificari cu care am putea reveni, asteptam mesajul dvs."