anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Vreau sa fac un abonament la Orange de la Vodafone

Anonim
Neaplicabil

Vreau sa fac un abonament la Orange de la Vodafone dar nu știu perioada minima reziliere abonament

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Te poti porta fara despagubiri dupa cei doi ani de abonament la Vodafone. Perioada minima contractuala in cazul asta este de 2 ani.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Perioada minima contractuala la abonamentele clasice de voce, fara telefon, este de 6 luni. La abonamentele de internet fix este de 1 an. La abonamentele de voce cu telefon in rate este de 2 ani. Iar la Yoxo, de o luna.

Personal iti recomand portarea pe cartela Prepay.

Ai mai multe detalii aici.

Client Orange

Anonim
Neaplicabil

Nu știu perioada minima a unui abonament la Vodafone pe care vreau sal reziliez și nu știu perioada minima că să mă portez la Orange la Vodafone mai am 10 lunii de abonament cu un telefon luat de la Vodafone contractul este pe 2 anii 

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Te poti porta fara despagubiri dupa cei doi ani de abonament la Vodafone. Perioada minima contractuala in cazul asta este de 2 ani.

Client Orange

Vio73
#StarMember

Salutare!

Cel mai simplu și elegant este să te portezi la yoxo și nu ai perioadă contractuală.

https://www.yoxo.ro/portare/?t_source=google_lp&utm_medium=cpc&t_campaign=YOXO_Google_Yoxo_Port%20in...

 Celelalte sunt cu perioade minime de 6 luni și sunt mai scumpe. Sigur, mai este și prepay-ul dar este și el mai scump decât Yoxo.

Alegerea îți aparține!

Anonim
Neaplicabil

Vreu sa fac portare de pe abonament de la Vodafone mai am 10 lunii de contract și am și un telefon luat de la Vodafone 

Pololică
#StarMember

Salutare!

Mai ai 10 luni din cate intrucat, pe langa ratele la telefon, vei avea de plata:

  • reducerea primita la telefon (nu ratele, ci diferenta cat e totalul de plata din rate minus valoarea de vanzare "la liber" a telefonului in magazinele Vodafone)
  • reducerile primite pana la data portarii (reduceri de abonament, optiuni [HBO Max, etc], diverse gratuitati).

Recomandarea mea ar fi sa duci contractul pana la capat intrucat aceleasi reguli sunt la toti (cine inchide contractul inainte de termen, este penalizat la reducerile primite).

Si inca o intrebare: esti PF sau PJ (persoana juridica)? Daca esti PJ, ai de plata ratele ramase plus restul lunilor de contract (valoarea lunara x numarul de luni ramase).