anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Vreau abonament nou

Scarlat_Adrian
Junior entuziast
Vreau abonament nou
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Salutare! Dacă ai minim 18 luni vechime în rețea și nu ai avut întârzieri la plată , poți face abonament nou, cu telefon redus sau în rate pe factură. Dacă nu vrei în rate, poți face oricând abonament și plătești telefonul integral. Vorbesc strict de Orange România, nu de Orange România Comunications! Baftă!

Vizualizare soluţie în postul original

24 Răspunsuri 24

Scarlat_Adrian
Junior entuziast
Eu sunt client vechi am fost la telekom vreau abonament nou cu telefon nou se poate!! Vă rog să mă contactați 0742xxxxxx

Vrajitoarea
Cunoscător
S-a mai discutat aici, poate iti e de ajutor https://comunitate.orange.ro/questions/2817959-conditii-trebuie-indeplinesc-abonament https://comunitate.orange.ro/questions/2530959-vreau-fac-abonament-trebuie-procedez https://comunitate.orange.ro/questions/2016894-fac-abonament-telefon

DanielaH
Moderator
Salut, Adrian! Bun venbit în Comunitate! Vrei un abonament nou cu telefon la Orange? Atunci te vor ajuta link-urile oferite mai sus de Vrajitoarea. Înțeleg că ai și un abonament la Orange Romania Communications? Oferă-ne, te rog, mai multe detalii. P.S. Am acoperit noi numărul de telefon postat de tine pentru că astfel de date personale nu trebuie făcute publice aici.

Scarlat_Adrian
Junior entuziast
Se poate da??

Vio73
#StarMember
Salutare! Dacă ai minim 18 luni vechime în rețea și nu ai avut întârzieri la plată , poți face abonament nou, cu telefon redus sau în rate pe factură. Dacă nu vrei în rate, poți face oricând abonament și plătești telefonul integral. Vorbesc strict de Orange România, nu de Orange România Comunications! Baftă!

Buna ziua  . Vreau sa fac alt abonament. 

Scarlat_Adrian
Junior entuziast
Cu plățile am fost la zi chiar dacă am plătit și înainte de facturare vă dau CNP să verificați să vedeți că sunt la zi

Vio73
#StarMember
Eu sunt tot client, ca și tine. Doar îți spuneam de condiții. Cred că poți lua fără probleme, dacă nu vrei cu rate pe factură. Dacă vrei în rate pe factură, trebuie să ai minim 18 luni vechime ca și client Orange și să nu fie de valoare prea mare telefonul, pentru că altfel va trebui să dai și un avans. Poți verifica și în Magazinul online, fiind logat in My Orange.

Scarlat_Adrian
Junior entuziast
Am peste 18 luni abonament

Vio73
#StarMember
Atunci poți să iei și din Magazinul online, cu achiziție de telefon, și dintr-un magazin Orange. Nu uita că din magazinul online, punctele thank you valorează de 3 ori mai mult. Dacă vrei un anume telefon și nu te descurci, te pot ajuta. Uite, un exemplu aici: https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/samsung-galaxy-a33-5g-128gb-dual-sim-awesome-black Toate detaliile despre cum poți face un nou abonament și totul ai aici: https://www.orange.ro/help/cum-plasez-o-comand-n-magazinul-online-orange-104 Succes!

Pololică
#StarMember
Poți încerca de pe site prin Djingo și scrii "fidelizare". Eu asa am făcut prima fidelizare. În câteva am primit sms cu o oferta. La câteva luni am luat și telefon în rate de pe site (nu am avut nevoie la momentul fidelizari de aparat, de asta nu l-am luat din prima, deși puteam).

Scarlat_Adrian
Junior entuziast
Dacă nu mi se aprobă cererea de telefon nou eu mă portez la digi m a sunat ieri de la Orange și nu mi se aprobă de un telefon

Pololică
#StarMember
Deci, pana la urma cum e? Ai zis ca respecti conditiile (vechime minima de 18 luni si fara probleme la plata facturilor), dar, totusi nu ti s-a aprobat.. Ai incercat sa faci o simulare in magazinul online? Portarea la concurenta este buna doar daca iti respecta reteaua conditiile tale (semnal, calitate, etc). Spun din proprie experienta: eu am 3 abonamente la Orange, sotia este la Vodafone (este singurul operator care are semnal la ea la munca (la interior)), iar soacra este la Digi (ma rog, abonamentul este pe numele meu). In cazul Digi, desi telefonul este compatibil cu VoLTE si VoWiFi, trebuie sa sunt la digi sa mi le activeze, nu merge ca la Orange sau Vodafone sa pun SIM-ul in telefon si am cele doua servicii active pe aparat. Plus ca la convorbiri calitatea se simte (sub Orange si Vodafone). Nu bate, nu troncane, dar, sa zicem ca daca la Digi am sunet "HD", la Orange am "Dolby Digital" (e doar un exemplu de calitate, nu ca ar avea vreunul Dolby pe telefon). Da, sunt si zone unde Digi are semnal (sau calitatea semnalului) este mai buna si ceilalti operatori nu (nu au antene in zona). N-am o problema sa recunosc asta, dar e bine sa te interesezi inainte sa faci pasul. PS: daca ai IPhone, poti uita la DIgi VoWiFI (Apel WiFi). Inca nu e disponibil momentan. Doar VoLTE (deci nu poti folosi Apel WiFi in roaming cu utilizarea gratuita a minutelor nationale).

Scarlat_Adrian
Junior entuziast
Deci m ați respins nu se poate să mai fac abonament nou să iau telefonul nou foarte bine dacă sunteți proștii aștept să se mi se termina abonamentul și mă portezi la digi eu în toamnă mă portezi la digi dacă vouă să pierdeți clienți I hate you!!!!!!!!! Abia aștept să termin cu voi și mă portez la digi