anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Transfer contract pe un alt număr de telefon

Claudiu_39
Începător

Doresc să știu dacă pot transfera un contract de telefonie mobilă, încheiat inițial pe un număr de telefon, pe un alt număr de telefon.

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember

Salut Claudiu,

Din cate stiu eu, nu. Nu se pot transfera beneficiile de pe un numar pe altul. Daca problema este numarul de telefon, se poate totusi schimba. Doar ca nu cu unul deja alocat cuiva.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

arsradu
#StarMember

Salut Claudiu,

Din cate stiu eu, nu. Nu se pot transfera beneficiile de pe un numar pe altul. Daca problema este numarul de telefon, se poate totusi schimba. Doar ca nu cu unul deja alocat cuiva.

Client Orange

Miha_Z
#StarMember

Ceea ce doresti tu nu se poate. Odata incheiat un contract pe un numar, el ramane valabil cat este perioada contractuala. 

Vio73
#StarMember

Salutare!

Beneficiile nu se pot transfera de la unele la altele, dar poți modifica abonamentele in ultimele 3 luni contractuale și poți cere mai multe beneficii sau poți prelungi din magazinul online, unde sunt oferte bune de obicei, cu sau fără telefon.

Altfel spus, nu se pot transfera beneficii de pe  abonament pe altul, odată ce este un contract în vigoare. Dacă dorești mai multe beneficii la un abonament, poți să folosești și jocul Pinata Party, care îți poate oferi bonusuri în minute, sms-uri, internet, etc, consistente.

Ai detalii despre acest joc aici:

https://www.orange.ro/pinata-party/

Baftă!