anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Se poate închide un abonament din abonamentul family dacă am telefon luat la abonament in rate ?

Alexandrapaula
Începător
Se poate închide un abonament din abonamentul family dacă am telefon luat la abonament in rate ?
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat
Buna.. Daca ai luat telefon in rate si vrei sa reziliezi abonamentul, va trebui sa achiti ratele si probabil inca o diferenta, pentru ca si telefonul a fost achizitionat la un pret mai mic, decat daca n-ar fi fost cu prelungire de abonament.. Si, daca asa, raman mai putin de 3 abonamente in pachetul family vei pierde ce beneficii ai datorita acelui pachet..

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

Jay
Campion certificat
Buna.. Daca ai luat telefon in rate si vrei sa reziliezi abonamentul, va trebui sa achiti ratele si probabil inca o diferenta, pentru ca si telefonul a fost achizitionat la un pret mai mic, decat daca n-ar fi fost cu prelungire de abonament.. Si, daca asa, raman mai putin de 3 abonamente in pachetul family vei pierde ce beneficii ai datorita acelui pachet..

Razvan
#StarMember
Da, sigur, numai ca trebuie sa achiți contravaloarea ratelor telefonului până la final, dacă nu mai deții un alt număr de telefon pe contul tău Orange.

Vio73
#StarMember
S-ar putea să fie afectat și pachetul Family, dacă închizi unul dintre abonamentele incluse și cred că ar trebui să cunoști acest aspect. Apoi se modifică toată configurația celorlalte abonamente și poți avea costuri mai mari și resurse mai puține.Depinde din ce este format acest pachet în cazul tău. De aceea este important să întrebi la Orange!