anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Schimbare numere de telefon intre ele

Eduard_1
Începător
Daca am un abonament facut pe 2 ani cu o cartela si o cartela pe care doresc s-o anulez, pot face schimbul cu numarul de pe cartela cu abonament in cel cu numarul de pe cartela anulata?
1 Soluţie acceptată‚

Salut! Schimbarea numerelor de telefon intre ele nu este posibila, din motive tehnice, chiar daca ambele abonamente asociate acestor numere de telefon sunt active pe numele aceluiasi titular. Poti insa sa soliciti, apel la Serviciul Clienti, modificarea abonamentului actual al fiecarui numar de telefon. Informatii detaliate gasesti pe site-ul nostru, aici https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-mi-schimb-numrul-de-telefon-78 .

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

Trixen_old
Cunoscător
Cred ca cel mai bine mergi intr-un Shop si soliciti acest lucru. Din punct de vedere tehnic cred ca se poate sa interschimbe numarul de pe cartela cu cel de pe abonament, urmand cartela sa expire candva si sa isi piarda numarul. Motivul pentru care iti sugerez sa mergi in Shop este ca probabil vei primi cartele noi cu numerele actualizate si prin chat nu cred ca se poate.

Razvan
#StarMember
Nu se poate, deoarece la Orange nu este implementat acest serviciu. Doar la digi, poți schimba numărul de pe o cartela/abonament sau invers sau între ele.

Jay
Campion certificat
Nu se poate.. Am vrut eu sa fac asta acum aproape 2 ani.. sa schimb un număr cu altul, pentru că am vrut sa renunt la unul dintre numere si sa-l inlocuiesc cu cel preferențial (ales si plătit).. si, ca sa nu pierd vechimea de peste 15 ani, pe care o avea numarul la care am vrut sa renunț, la momentul acela, le-am păstrat pe ambele până la urmă..

Vio73
#StarMember
Eu am vrut de mai multe ori să fac asta și nu am reușit. Deci e clar că nu se poate.

Trixen_old
Cunoscător
Interesant, mulțumesc de clarificări. Eu am făcut asta acum doi ani la Digi și, știind că se poate muta in număr de pe un SIM pe altul fără număr, m-am gândit că tehnic de poate și la Orange. Se pare că este o altă sugestie de îmbunătățire a serviciilor Orange 🙂

Vio73
#StarMember
La Digi este altceva. Avantaje și dezavantaje la toți operatorii.

Gianni
Cunoscător certificat
Concurența este destul de mare , de aceea fiecare operator își face propriile reguli pentru a putea rezista ,de aici reies avantaje si dezavantaje.

Razvan
#StarMember
Poate se va implementa și la Orange acest serviciu, lucrurile se mișcă.

Vio73
#StarMember
Ar fi ceva extrem de util.

Salut! Schimbarea numerelor de telefon intre ele nu este posibila, din motive tehnice, chiar daca ambele abonamente asociate acestor numere de telefon sunt active pe numele aceluiasi titular. Poti insa sa soliciti, apel la Serviciul Clienti, modificarea abonamentului actual al fiecarui numar de telefon. Informatii detaliate gasesti pe site-ul nostru, aici https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-mi-schimb-numrul-de-telefon-78 .