anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Respins apel automat

Malina22
Începător

Bună! Am și eu o problemă. Dacă vorbesc cu cineva la telefon și o altă persoană mă sună în timpul așa, eu nu văd ca aceasta mă sună și primește și respins automat. Cum aș putea rezolva?

1 Soluţie acceptată‚

匿名
Junior entuziast

 

Cum activez sau dezactivez serviciul Apel în așteptare?

Serviciul apel în așteptare se poate activa sau dezactiva:

  • direct din meniul telefonului tău, din secțiunea Apel > Setări > Servicii suplimentare > Apel în așteptare.
  • prin intermediul unui cod, formând secvența *43# pentru activare sau #43# pentru dezactivare, urmată de tasta “apel”.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

匿名
Junior entuziast

 

Cum activez sau dezactivez serviciul Apel în așteptare?

Serviciul apel în așteptare se poate activa sau dezactiva:

  • direct din meniul telefonului tău, din secțiunea Apel > Setări > Servicii suplimentare > Apel în așteptare.
  • prin intermediul unui cod, formând secvența *43# pentru activare sau #43# pentru dezactivare, urmată de tasta “apel”.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Mmm.... nu ar trebui sa primeasca respins. Poate sa primeasca ton de ocupat eventual.

E valabil pentru toate persoanele care te apeleaza? Telefonul este un model cu 3G (cel putin)? Esti pe 3G/4G/5G? Despre ce model de telefon e vorba?

Client Orange

匿名
Junior entuziast

Ai realizat setări de restricționare apel?

FLo1
#StarMember

Bun venit în Comunitate, Malina. Este simplu de rezolvat, din configurarea muniului de "Apeluri", activând "apel în așteptare", sau "call waiting". La tine acum este aleasă opțiunea ca "dacă cineva te apelează în timpul unui apel  acesta să primească ton de ocupat... și bineînțeles i se închide automat". Activând "apel în așteptare", cel care te sună va apela obișnuit, iar tu poți decide dacă preiei apelul nou și închizi pe cel vechi, sau continui apelul vechi ignorând noul apel care va apărea ca "apel nepreluat".

Revino pe topic să ne spui dacă ai putut activa "apel în așteptare ".

Vio73
#StarMember

Salutare!

Așa cum ți s-a spus deja, activează ,,Apel în așteptare" prin apelare la *43#.

Eu așa l-am activat!

Baftă!