anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Reînnoire abonament

Geo1456
Începător
Am un abonament ce expira în februarie. Am posibilitatea sa îl reînnoiesc începând cu luna viitoare... întrebarea este dacă reînnoiesc abonamentul și îmi iau un produs, plătesc abonamentul vechi+cel nou sau cum se procedează?
1 Soluţie acceptată‚

queensoft
Explorator
Nu exista abonamentul vechi+cel nou!! Explicatia este in titlu, tu l-ai scris, dar se pare ca nu l-ai inteles: Reînnoire abonament. Adica este acelasi abonament, dar înoit. E ca o masina pe care o vopsesti in alta culoare. E aceiasi masina, nu e alta noua. Deci, platesi abonamentul (oricare il vei alege tu) + eventualele rate pentru produsul achizitionat.

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

delfinas
#StarMember
Bun venit in Comunitate, Geo1456!!! Daca nu ai cumparat un alt telefon in rate pe actualul abonament, l-ai putea schimba luna viitoare, dar, ca sa primesti o oferta si mai buna, atat pt abonament, cat si pt achizitionarea unui telefon, cel mai bine e sa astepti pana in februarie, cand expira actualul contract. Bine ar fi ca luna viitoare, cand zici ca poti reinnoi abonamentul, sa încerci o simulare pe site-ul Orange, la telefonul dorit. Asa vei afla daca esti eligibil si la ce pret ai putea lua acel telefon, la diferite abonamente. Daca vrei sa iei telefonul in rate, gasesti aici regulile: https://www.orange.ro/help/vreau-sa-imi-cumpar-un-telefon-in-rate-ce-conditii-trebuie-sa-indeplinesc-13628 Daca schimbi abonamentul, de cand intra in vigoare cel nou, nu-l mai platesti pe cel vechi, nu ai cum sa platesti 2 abonamente simultan pt acelasi numar de telefon.

queensoft
Explorator
Nu exista abonamentul vechi+cel nou!! Explicatia este in titlu, tu l-ai scris, dar se pare ca nu l-ai inteles: Reînnoire abonament. Adica este acelasi abonament, dar înoit. E ca o masina pe care o vopsesti in alta culoare. E aceiasi masina, nu e alta noua. Deci, platesi abonamentul (oricare il vei alege tu) + eventualele rate pentru produsul achizitionat.

Vio73
#StarMember
Eu cred că poți obține o ofertă mai bună în august la telefoane, pentru că sunt destule reduceri în funcție de gradele de afară, dar cu un nou abonament, care există în oferta standard. Așa că urmărește în Magazinul online când sunt reduceri mari în funcție de gradele de afară ( programul Hot Summer) și dacă-ți convine, faci achiziție. Eu am făcut de multe ori așa, inclusiv luna aceasta, când am luat un telefon redus cu 26 la sută prin program, iar cu punctele mele am ajuns la peste 50. Succes!