anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Prelungire abonament cu achiziționarea unui telefon

Am2
Începător

Bună ziua,

As dori sa prelungesc un abonament cu achiziționarea unui telefon. 

In aplicatie am opțiunea de a prelungi doar abonamentul si am o reducere de 20% pentru fidelitate pentru 24 de luni de abonament. 

In portalul online nu mai am această reducere, imi puteți spune de ce sau cum pot beneficia de ea?

Mulțumesc anticipat 

1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember

Am2, bun venit in Comunitate!!!

Uita-te la termenii si conditiile ofertei! Acolo scrie ca "oferta de 20% discount se aplică abonamentelor fără telefon Fun 9, Smart Plus 20 şi Smart Plus 25 pentru prelungirea unui contract pentru 24 de luni, exclusiv online, si se aplică clienților care sunt în afara perioadei minime contractuale. Reducerea de 20% se aplică pe toată perioada contractuală." Deci ori abonament redus cu 20%, dar fara achizitionare de telefon, ori abonament plus telefon la oferta. In plus, trebuie sa fii in afara perioadei minime contractuale.

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

Vio73
#StarMember

Salutare!

Trebuie să îți alegi un telefon din magazinul online , fiind logat in My Orange. Și acolo ai opțiunea să îl iei in rate , fără rate și la liber.

Sigur, selectezi prelungire abonament. Îți atașez eu un exemplu:

https://www.orange.ro/magazin-online/samsung-galaxy-s23-plus-dual-sim-512gb-cream-pd-59668?sectiune=...

Sigur, eu nu am drept de prelungire acum.

Dacă nu reușești, insistă pe un telefon pe care ți-l dorești până se deschide o fereastră care te întreabă dacă ai nevoie de ajutor și apeși pe butonul da. Apoi intri in legătură cu ei și le spui ceea ce dorești. Am pățit și eu ceva de genul ultima dată și am rezolvat rapid așa ( pe chat). M-au sunat și am reușit imediat să comand.

Dacă ai reducere fără telefon este una, iar cu telefon este alta.

Dacă vrei o ofertă personalizată, le poți scrie din secțiunea Contact:

https://www.orange.ro/contact/

Baftă! 

Adrian_Adi1
Junior entuziast

Vezi ca oferta cu reducerea 20% abonamentului e fara achizitie de telefon.

delfinas
#StarMember

Am2, bun venit in Comunitate!!!

Uita-te la termenii si conditiile ofertei! Acolo scrie ca "oferta de 20% discount se aplică abonamentelor fără telefon Fun 9, Smart Plus 20 şi Smart Plus 25 pentru prelungirea unui contract pentru 24 de luni, exclusiv online, si se aplică clienților care sunt în afara perioadei minime contractuale. Reducerea de 20% se aplică pe toată perioada contractuală." Deci ori abonament redus cu 20%, dar fara achizitionare de telefon, ori abonament plus telefon la oferta. In plus, trebuie sa fii in afara perioadei minime contractuale.