anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot sa sper la un telefon de top daca prelungesc abonamentul cu 24 de luni???

Booby
Junior
Am abonament de 12 ani și sunt curios dacă primesc un telefon de top prin prelungirea abonamentului cu 24 de luni. La ora actuală plătesc 44 de euro la abonament ( nu râdeți ). Precizez că mai am un abonament de 19 euro și rata de 215 lei. Informativ pentru echipa Orange ultima factura a fost de 549,7. Cu ocazia asta menționez că a fost alegerea mea pentru a avea aceste abonamente. Dar vrea sa vad ce telefon primesc prin prelungirea acest abonament de 44.Doresc sa fiu contactat de cineva de la departamentul oferte!!!
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
La facturi care graviteaza in jurul sumei de 300 - 400 lei ar trebui sa primesti si ceva puncte OTY in fiecare luna. In perioada asta punctele valoreaza x 3 la prelungire pe 24 de luni. Plus ca la o repozitionare de abonament + prelungire pe 24 de luni, ar trebui sa mai primesti ceva puncte OTY din partea operatorului, puncte care se vor adauga celor deja existente pe cont. In principiul poti achizitiona orice telefon care este pe stoc. Nu stiu daca o sa-l primesti gratuit, dar, totul depinde de abilitatile tale a negocia si de disponibilitatea operatorului care va discuta cu tine.

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

Jay
Campion certificat
Salut! Ai încercat să faci o simulare din contul tau My Orange sa vezi ce-ti afiseaza? Eu sunt client Orange de 20 de ani.. Am prelungit recent 3 abonamente discutând la departamentul fidelizare, însă am sunat eu la Orange, nu am asteptat sa ma sune Orange si, 1 abonament l-am prelungit pe site, cu achiziție de telefon. Am achiziționat un Samsung S10 cu abonament de 11 euro.. Acum, depinde ce consideri tu telefon de top.. si in ce conditii vrei acel telefon.. dar, de asemenea poti vedea si pe site.. După exprimare, am senzatia ca il vrei gratis.. :) Înainte de a discuta cu un reprezentant, eu asa am procedat am verificat întâi ce spune site-ul Orange.. Cu siguranta va conta si cat mai ai din rate.. si cand ai prelungit ultima dată abonamentele cu achiziție de telefon.. Astea sunt lucrurile care vor conta mai departe, nu cat plătești acum, cu tot cu rata la telefon.. Ratele te vor trage in jos, pentru ca nu se fac rate până nu se achita cele vechi integral... Mai găsești subiecte asemănătoare în comunitate folosind bara de mai sus "cauta in comunitate".. însă, informații exacte nu ai cum sa primesti in comunitate.. pentru ca aici nu facem publice date personale, lucru necesar pentru abonamente si achiziții de telefoane, in vederea unei oferte personalizate..

Vio73
#StarMember
Depinde de valoarea abonamentului și de cât ești dispus să plătești pentru acesta lunar. Oricum, dacă îl vrei în rate, trebuie să știi că valoarea lunară a ratei respective nu trebuie să depășească valoarea abonamentului. Pentru a primi o ofertă personalizată trebuie să iei legătura cu Serviciul Clienți și aceștia îți vor trimite cererea către Departamentul de Ofertări. Legătura cu Serviciul Clienți o poți lua prin: Chat Djingo, apel la 300, din My Orange, secțiunea Contact, etc. Când te vor suna, le explici ce îți dorești și poate și obții! Succes!

FLo1
#StarMember
@Booby: Solicita la Serv clienti macar ceea ce doresti si ramane de vazut daca se poate si cum iti doresti. La asa abonament poti sa tot astepti ca nu e in avantajul tau asteptarea.

FaraUnID
Campion certificat
La facturi care graviteaza in jurul sumei de 300 - 400 lei ar trebui sa primesti si ceva puncte OTY in fiecare luna. In perioada asta punctele valoreaza x 3 la prelungire pe 24 de luni. Plus ca la o repozitionare de abonament + prelungire pe 24 de luni, ar trebui sa mai primesti ceva puncte OTY din partea operatorului, puncte care se vor adauga celor deja existente pe cont. In principiul poti achizitiona orice telefon care este pe stoc. Nu stiu daca o sa-l primesti gratuit, dar, totul depinde de abilitatile tale a negocia si de disponibilitatea operatorului care va discuta cu tine.

Codrix
Junior
Eu platesc 150€ pentru 5 numere, de 21 de ani in retea. Am primit la prelungire telefoane Happi 2

Vio73
#StarMember
Ai cerut o ofertă personalizată de la Ofertări sau de pe site? Cred că știi că în ultimele 3 luni de contract poți cere o ofertă la ei.

Booby
Junior
Am rezolvat foarte elegant. Am trecut pe cartela!!!

FLo1
#StarMember
Interesant trend se incurajeaza. Nu stiu daca sa ma bucur sau sa ma ingrijorez. Dar fiecare parte cred ca a ales ce e mai bine. @Booby: bun venit pe prepay.

Vio73
#StarMember
Fiecare alege ce i se potrivește cel mai bine, la cel mai bun preț!

Razvan
#StarMember
Noile abonamente nu mai oferă subvenție mare la telefoane, atunci nu mai este rentabil să prelungești un abonament cu valoare mare.