anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot achizitiona mobil la fidelizare cu un abonament de 5 Euro?

Miha_Z
#StarMember
Am abonament de 5 Euro si as dori sa-mi schimb mobilul. Pot beneficia de mobil la fidelizare cu acest tip de abonament?
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat
Hmm.. Parerea mea este ca poti achizitiona un mobil la fidelizare, in sensul ca prelungesti un abonament si poti folosi punctele thank you acumulate pe cont de la alte abonamente mai mari, valoric vorbind, ca la valoarea de 5€ nu primesti puncte, dar, nu poti obtine un telefon la un pret mic.. nu unul performant..

Vizualizare soluţie în postul original

15 Răspunsuri 15

Costy
Explorator entuziast
Din câte știu eu nu. Pentru achiziția unui terminal la fidelizare, trebuie să ai un abonament de minim 8 euro.

Jay
Campion certificat
Hmm.. Parerea mea este ca poti achizitiona un mobil la fidelizare, in sensul ca prelungesti un abonament si poti folosi punctele thank you acumulate pe cont de la alte abonamente mai mari, valoric vorbind, ca la valoarea de 5€ nu primesti puncte, dar, nu poti obtine un telefon la un pret mic.. nu unul performant..

Alex_G_
Cunoscător
Am întrebat la un moment dat despre acest lucru pentru bunica mea și mi-au spus ca la 5 euro se poate obtine si mobil prin prelungirea abonamentului. Se poate lua chiar unul gratis cu taste mari pentru “seniori”. Nu se fac reduceri mari la mobile, dar merge achizitionat si platit in rate.

Vio73
#StarMember
Nu cred că se poate. De regulă, acele abonamente sunt oferite fără telefon. Dar probabil că după ceva negocieri, totul este posibil.

Jay
Campion certificat
Probabil ca preturile telefoanelor pot varia si in functie de vechimea clientului in retea, dar, cu siguranta diferentele fata de pretul standard sunt mici la un astfel de abonamant.. e un lucru bun ca poti folosi punctele..

Ascary
Campion certificat
Da poți. Eu am primit un Alcatel la o prelungire de abonament in valoare de 5 euro.

Miha_Z
#StarMember
Exact, Ascary si Alex G, merge achizitionat mobil la abonament de 5 Euro. Chiar zilele trecute discutam despre acest lucru la un alt subiect si azi am fost la un partener Orange pentru a cere lamuriri. Si mi-a confirmat ca se poate si mi-a prezentat cateva oferte de telefoane fie gratuite, fie pe care le-as putea lua in rate. La un mobil in jur de 700 rata lunara era aproximativ 30 roni. Si am incercat si o simulare in My Orange si am primit confirmare si de acolo.

Vio73
#StarMember
Sincer, nu credeam că se mai poate să iei la 5 euro și telefon, dar este foarte bine.

Romeo_
Senior certificat
Miha,doar model de telefon cu taste? 😉

Miha_Z
#StarMember
Romeo, ala a fost un exemplu dat si pentru telefoane gratis doar cele cu taste se incadreaza. 😉

Vio73
#StarMember
Să iei telefoane cu butoane! Era doar o glumă!

Razvan
#StarMember
Cat e reducerea la abonament fata de prețul la liber, ca mie îmi pare minuscula, ca o furnică?

Ciucuras
Cunoscător certificat
Nu stiam ca mai exista abonament de 5 euro. In general se dau si telefoane la 1 euro sau cu reducere indiferent de abonament, bineinteles telefoanele mai slabute sunt la oferta pentru abonamentele mici.

Vio73
#StarMember
Există doar în numite momente. Și nu pentru toată lumea.