anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Portare numar peste alt abonament

aurel008
Începător

Salut, se poate porta un nr de telefon din alta retea peste un abonament existent in reteaua Orange?

Doresc sa pastrez abonamentul (in Orange) dar sa aibe numarul protat.

Multumesc!

1 Soluţie acceptată‚

RafaHelper
#StarMember

Salut @aurel008

Da si nu, da in sensul ca poți porta numărul iar daca oferta actuala se regăsește si pe numărul pe care il ai deja in Orange, atunci poți închide acel abonament si ramai doar cu cel nou portat. 

Nu pentru ca acest sistem nu este disponibil, portarea nu se poate face exact așa cum ai întrebat tu. @Anonim nici-un operator nu poate face asta, cazul cu DIGI e cel descris mai sus de mine, pentru ca Digi are aceeași oferta de abonamente de mai bine de 6 ani.  

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

FLo1
#StarMember

@aurel008: Să portezi doar ”combinația” numărului peste un abonament cu o configurație existentă? Nu este prea clar ceea ce dorești, deci NU SE POATE. Te așteptăm cu clarificări și detalii asupra ceea ce dorești de fapt.  

Am un numar cu abonament in alta retea, si un numar cu abonament in Orange, vreau sa portez numarul din alta retea pe abonamentul din Orange schimband numarul din abonamentul Orange dar pastrand abonamentul care il am. 

Mulțumesc @aurel008. Am crezut că nu am înțeles corect. Și eu aș fi dorit chiar un ”switch” între două abonamente DEJA în Orange, dar NU SE POATE. Deci nici în cazul portării în Orange nu se va putea menține (păstra, acorda) abonamentul sub forma existentă pe un alt număr. 

HINT: Poate ai norocul pentru o ofertă similară. Contactează pe cei de la ofertare și vezi ce ofertă primești la portarea abonamentului. Succes și te așteptăm cu actualizări la problema descrisă aici.

Anonim
Neaplicabil

Doar la digi se poate porta peste un număr deja existent fără sa fie necesară activarea unui abonament nou

RafaHelper
#StarMember

Salut @aurel008

Da si nu, da in sensul ca poți porta numărul iar daca oferta actuala se regăsește si pe numărul pe care il ai deja in Orange, atunci poți închide acel abonament si ramai doar cu cel nou portat. 

Nu pentru ca acest sistem nu este disponibil, portarea nu se poate face exact așa cum ai întrebat tu. @Anonim nici-un operator nu poate face asta, cazul cu DIGI e cel descris mai sus de mine, pentru ca Digi are aceeași oferta de abonamente de mai bine de 6 ani.  

delfinas
#StarMember

Poti adauga un numar nou (portat) pe abonamentul/contractul actual,  dar nu poti inlocui numarul actual cu cel portat. Nici nu vad sensul acestei miscari. Poti, eventual, sa inchizi abonamentul actual de la Orange si sa portezi numarul de la Digi catre Orange.