anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Portare in alta retea cu 12 zile inainte de terminarea contractului

user_17956879
Junior entuziast

Buna ziua, am abonament la Orange pana pe 27.03.2024 

Intrebarea mea este daca pot sa ma portez in alta retea si acum sau trebuie sa astept astea 12 zile rămase!? 
Pentru ca acum o luna am vorbit cu cei de la rezilieri si daca vreau se reziliez contractul cu o luna inainte trebuie sa platesc 336 de lei..
Multumesc!

30 Răspunsuri 30

Pe 27 martie 2024 imi arata, deci atunci se face trecerea pe prepay?

Anonim
Neaplicabil

In mod normal da daca ai respectat cele 30 zile .

Mai devreme de 27 nu se va intampla.

RafaHelper
#StarMember

Salut @user_17956879,

Cel mai bine aștepți pana la data comunicată. In noua retea te vei porta la cartela sau la abonament?

La abonament 

Mai bine rămâneai la abonament si făceai cererea de portare dupa ce expira contractul. Puteai primi contraoferta de la Orange destul de buna.

Nu mai vreau sa raman la Orange din cauza semnalului, nu ma intereseaza contraofertele lor 

Atunci te înțeleg, bafta cu portarea.

Multumesc!

Anonim
Neaplicabil

Poți să ne zici la ce furnizor te portezi.

Este important să testezi noua rețea în zona ta și compatibilitatea cu telefonul tau.

La digi

mihai_13
Maestru

in ce localitate din tara este semnalul asa slab la orange incat sa pleci la rds-rcs  ?  (de cu curiozitate)

Reșița 

DA . un mare Da  portocala este foarte "subtire" in Resita ...  Digi are chiar 5G  in zona  !!

ai facut o alegere buna pentru oras ... dar daca te "plimbi" prin tara orange bate digi...

in alta ordine de idei trebuia sa astepti cele 15 zile 😋

In ce sens trebuia sa astept cele 15 zile? 

cele 12-15 zile de care se vorbea ca ai plecat mai devreme din retea...sper sa nu te trezesti peste ceva timp cu datorii 😁