anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Portare în altă rețea, chiar dacă am perioadă contractuală

Spidi
Începător
Cum mă pot porta în altă rețea, chiar dacă am perioadă contractuală la orange
1 Soluţie acceptată‚

Pololică
#StarMember
La fel ca o portare normala: de preferat într-un magazin Orange pentru ușurință. Totuși, va trebui sa te pregătești pentru taxare la operatorul de la care pleci.

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Pololică
#StarMember
La fel ca o portare normala: de preferat într-un magazin Orange pentru ușurință. Totuși, va trebui sa te pregătești pentru taxare la operatorul de la care pleci.

Vio73
#StarMember
Salutare! E dreptul fiecăruia dintre noi să aleagă ceea ce dorește! S-ar putea să ai și unele costuri, dacă ai avut ceva reduceri/ subvenții! Îți urez succes!

Ive_mihaila
Junior
Daca sunt in prelungire abonament cu telefon in rate pot renunta din motiv ca dupa 2 luni mi s-a stins telefonul si nu s-a mai reaprins, nu mi s-a inlocuit cu unul nou si mi s-a reparat soft, ceva de incarcare si inca ceva, adica aproape tot produsul. Nu mi se pare normal sa platesc abonament, sa raman fara telefon 1 saptamana ,sa mi se repare produs nou si sa nu mi se dea telefon la schimb pe perioada reparatiei si sa nu mi se ofere suport sa mi pot salva datele

Pololică
#StarMember
Serviciul este serviciu, aparatul este aparat. Daca aparatul se defecteaza, se trimite la reparat. Sa spun ca la masina patronului (un Maybach din 2018) s-a defectat aerul conditionat? Si vorbim de o masina de aproximativ 200.000E. Legat de lipsa aparatului: de ce nu ai cerut telefon la schimb? Orange nu este producatorul si nici nu are vreo interventie in productia aparatelr. Este obligat doar sa ofere garantia legala (si sa repare, sa inlocuiasca sau sa despagubeasca, la nevoie). De reziliat, la fel, se poate rezilia, dar ratele ramase la telefon devin scadente la data emiterii facturii, la care se adauga diversele reduceri si bonusuri.