anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Perioadă contractuală

Longinus
Începător
Am un contract cu data ultimei prelungiri a abonamentului 08.02.2019.
La împlinirea a doi ani (peste cateva zile) as vrea să renunț la el, dar...mie îmi apare și data de expirare a perioadei minime 25.07.2021.
Care va sa zica, daca l-am prelungit pentru 24 de luni, de ce nu pot renunta la el decat după aproape 30 de luni ?!
7 Răspunsuri 7

teacher_
#StarMember
Salut! Poți să pui o poza sau screen shot, sa ne lămurim?

Jay
Campion certificat
Pana în 2019 puteai sa achiziționezi un telefon, cu 6 luni inainte de expirarea perioadei minime contractuale, dar, perioada se adăuga la cea existența, de aceea sunt 30 de luni.. începând de anul trecut, 2020, din momentul prelungirii abonamentului, noua perioada minima contractuala este cea pentru care faci prelungirea.. nu se mai aduna cele doua..

Longinus
Începător
Da, pot, uită in atașament

DanielaH
Moderator
@Longinus, ți-am trimis un mesaj privat (pe adresa de e-mail cu care te-ai înregistrat în Comunitate) și așteptăm răspunsul tău. Mulțumim.

Longinus
Începător
Daniela, sorry, nu am primit niciun mail/ mess privat. Trimite-l din nou, te rog

DanielaH
Moderator
Am retrimis mesajul pe adresa de e-mail cu care te-ai înregistrat în Comunitate (yahoo).

Salut, Longinus! Perioada contractuala poate fi de maximum 24 luni, iar in cazul tau este vorba despre o eroare. Am transmis situatia ta mai departe catre colegii nostri, in vederea corectiei. Iti cerem scuze pentru neplacerile create!