anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Oferta sau gluma - cu cod de verifcare oferta telefon gratuit inclus

Andreea2022
Începător
Buna seara! A primit cineva apel de la orange, cu cod de verifcare privind o oferta de livrare telefon gratuit inclus la actualul abonament? Oferta gen fidelizare clienti mai vechi sa nu schimbi reteaua.
1 Soluţie acceptată‚

7UP
Explorator
Orange nu te suna pentru a te întreba de codurile de confirmare a comenzilor de telefon. Au fost la alte companii persoane care au fost sunate pentru a confirma parola din mesaj pentru a trimite un telefon dar se trezeau cu reincarcari suplimentare care trebuie sa le plătești.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

7UP
Explorator
Orange nu te suna pentru a te întreba de codurile de confirmare a comenzilor de telefon. Au fost la alte companii persoane care au fost sunate pentru a confirma parola din mesaj pentru a trimite un telefon dar se trezeau cu reincarcari suplimentare care trebuie sa le plătești.

Vio73
#StarMember
Salutare! Niciodată cei de la Orange nu cer date personale sau alte chestii, pentru că oricum le au. Referitor la telefonul gratuit, depinde și de telefon. Dacă era unul ieftin și ți l-au oferit la abonament mare, este posibil, dar telefoane bune, gratuit, la abonamente mici, nu prea cred. Vezi și de la ce număr te-au sunat și poți verifica sursa lui, întrebând la Serviciul clienți. Eu când am fost sunat că am câștigat 1000 de euro la Orange Money, am spus că verific imediat la ei și așa am făcut. Deci mare atenție!

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Daca e o gluma, nu e una foarte buna. 🙂 Dar daca ai numarul de telefon care te-a sunat cu "oferta" minune, il poti pune aici, si vedem daca are vreo sansa sa fie legitima. In principiu, apelurile de genul asta ar trebui sa fie de pe numere de fix. Deci daca te-a sunat un mobil...deja nu prea mi se mai pare legitim. De asemenea, daca nu ai avut nicio intentie sa schimbi reteaua, nu are niciun sens o oferta de genul asta.
Client Orange

Andreea2022
Începător
+40 723 762 647

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
:))))) Deci...te suna de pe numar de Vodafone sa-ti faca o oferta de nerefuzat la Orange?! Misto asta. Da, din punctul meu de vedere e clara situatia.
Client Orange