anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

oferta prepay - trecere la abonament

RaduB_2
Junior entuziast

Doresc sa trec o cartela prepay la abonament, cu oferta curenta, iar mesajul este :

"În acest moment numărul ales nu este eligibil pentru tipul de tranzacție selectat."

Care sunt condițiile pentru cartela prepay pentru a putea prinde oferta curenta, sau mesajul sa fie un semn sa nu mă bag?

Multumesc

1 Soluţie acceptată‚

De fapt "nu este eligibil" fiind în perioada de grație. Poți activa contul prin activarea unei opțiuni și atunci vei putea face abonamentul online.

Vizualizare soluţie în postul original

29 Răspunsuri 29

Vio73
#StarMember

RaduB_2
Junior entuziast

Mulțumesc pentru răspuns, cartela are vechime peste 3 luni, numărul este suspendat, dar acest lucru nu-l vad la condiții.

Numărul trebuie să fie activ pentru a putea schimba starea acestuia sau unele servicii de pe cont.

匿名
Junior entuziast

Buna,

Cel mai simplu ar fi sa te duci într-un magazin Orange și să treci pe abonamentul dorit.

Așa verifici daca numărul suspendat mai este valabil.

RaduB_2
Junior entuziast

Am înțeles ca oferta este doar online!

匿名
Junior entuziast

La ce oferta te referi?

RaduB_2
Junior entuziast

匿名
Junior entuziast

Du-te într-un magazin fizic și poți verifica și disponibilitatea numărului.

FLo1
#StarMember

@RaduB_2: Din moment ce numărul nu este eligibil, înseamnă că oferta la care doreai să migrezi numărul PPY nu este destinată clienților PPY. Poți să ne prezinți oferta la care doreai să migrezi pentru clarificarea situației?

RaduB_2
Junior entuziast

匿名
Junior entuziast

Acolo scrie că te poți duce si in magazin fizic.

RaduB_2
Junior entuziast

Daca citesc, vad ca da, e valabila și în magazin fizic. Am rămas după o discuție cu un prieten ca e doar online și nu am mai verificat.

Multumesc. O sa încerc în magazin fizic.

匿名
Junior entuziast

Ce înseamnă suspendat din punctul tau de vedere.

A expirat perioada de gratie?

De cât timp e suspendat?

RaduB_2
Junior entuziast

Ca nu pot suna de pe el.