anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Modificarea unui abonament existent

Mary_14
Junior
Modificarea unui abonament existent
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Salutare! În general, un abonament se poate modifica in sens crescător sau cel puțin cu o valoare egală, în timpul perioadei contractuale, iar în ultimele 3 luni, îl poți modifica în sens descrescător, toate aceste lucruri implicând prelungirea perioadei contractuale. Ceva detalii găsești aici: https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-mi-modific-abonamentul-76 Dacă ești în ultimele 3 sau măcar 6 luni, poți lua legătura la Serviciul clienți sau într-un magazin Orange pentru o oferta personalizată. Îți urez succes!

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

Jay
Campion certificat
Salut! Si intrebarea care este? În funcție de statusul abonamentului tău și de modificările pe care vrei sa le faci, sunt posibile sau nu niște modificări.. Comunitatea este formata in majoritate din clienti, iar situațiile care necesita verificarea contului personal de client, deci oferirea de date personale, nu se rezolva în comunitate.. spațiu public si accesibil oricui.. Ca sa primești un răspuns ajutator nu este suficient sa scrii 4 cuvinte.. trebuie sa dai mai detalii și asta doar ca să te lămurești ce faci mai departe.. nu se modifica abonamentul doar pentru ca ai scris aici.. Prin detalii ma refer la vechimea abonamentului, cand l-ai prelungit ultima data, ai achiziționat și un telefon la ultima prelungire, ce modificare vrei sa faci?!.. Pentru un răspuns personalizat trebuie sa iei legatura cu un consultant Orange, noi putem doar sa dam sfaturi din experienta noastră personala de clienți..

Vio73
#StarMember
Salutare! În general, un abonament se poate modifica in sens crescător sau cel puțin cu o valoare egală, în timpul perioadei contractuale, iar în ultimele 3 luni, îl poți modifica în sens descrescător, toate aceste lucruri implicând prelungirea perioadei contractuale. Ceva detalii găsești aici: https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-mi-modific-abonamentul-76 Dacă ești în ultimele 3 sau măcar 6 luni, poți lua legătura la Serviciul clienți sau într-un magazin Orange pentru o oferta personalizată. Îți urez succes!

Viocat
Senior certificat
Se poate schimba inclusiv furnizorul, se numeste portare:)

Florin
Cunoscător
Salut all, am o nelămurire va rog: dacă modific un abonament, inițial fara achiziție de telefon, la câteva luni după prelungire/modificare pot cumpăra un telefon la oferta ?? Mulțumesc anticipat.

Vio73
#StarMember
Cam după un an sau un an și jumătate cred că se poate. Dar cel mai sigur este să-i întrebi pe ei. Dacă încerci din My Orange, oricum nu te lasă mai devreme de 18 luni.

Florin
Cunoscător
Mda, mă gândeam eu că ar fi prea frumos sa se poată așa ceva ptr abonați. Mulțumesc ptr răspuns.