anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

modificare abonament smart plus 15 la fun 9

capirosi
Junior

bună, aș vrea să știu dacă pot să-mi modific abonamentul meu este  smart plus 15 și vreau să-l fac mai mic sau fun 9.

pot să-mi iau telefon la prelungire cu data de 14 12 20023 dar eu vreu să-l fac mai mic abonamentul, oare se poate avînd în vedere că mai am perioada contractoală pînă pe 15 sept 2024 pt că telefon mi-am luat deja  de la altex

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember

Salut,

Modificari, la un contract pe doi ani, se pot face doar incepand cu ultimele 6 luni. Deci, din pacate, nu se aplica in cazul asta.

Pentru modificare, trebuie sa iei legatura cu un consultant prin mijloacele de contact de aici.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

arsradu
#StarMember

Salut,

Modificari, la un contract pe doi ani, se pot face doar incepand cu ultimele 6 luni. Deci, din pacate, nu se aplica in cazul asta.

Pentru modificare, trebuie sa iei legatura cu un consultant prin mijloacele de contact de aici.

Client Orange

Vio73
#StarMember

Salutare!

Eu am încercat să reduc un abonament in perioada contractuală în ultimele 6 luni, atât online, cât și din magazin fizic și nu am reușit. Și asta chiar acum o săptămână. Dacă reușești, ești tare. De regulă, în ultimele 3 luni poți să-l micșorezi și ai cele mai multe beneficii chiar după ce se termină perioada contractuală ( după 24 de luni).

Baftă!

DanielaH
Moderator

Salut, @capirosi!

Poți beneficia de o ofertă personalizată în ultimele 6 luni din perioada contractuală.

Din ce ne-ai spus, abonamentul tău este eligibil pentru a-ți cumpara un telefon la fidelizare dintr-un magazin fizic Orange sau din magazinul online, fără să fie necesar să aștepți terminarea perioadei tale contractuale.