anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Minute internationale incluse in abonament

AyreonLady
Începător
De o ora tot caut prin site si prin help, dar nu gasesc nicaieri o lista cu tarile in care pot suna cu minutele mele internationale incluse in abonament. Am abonamentul Me 11, cu 200 de minute internationale.
Mersi de ajutor!
1 Soluţie acceptată‚

Ciucuras
Cunoscător certificat
Poți folosi minutele internaționale incluse în abonament către rețele fixe și mobile din următoarele țări ale Uniunii Europene: Austria, Belgia, Bulgaria, Cehia, Cipru, Croația (fix), Danemarca, Finlanda, Franța, Germania, Grecia, Irlanda, Italia, Luxemburg, Malta, Olanda, Polonia, Portugalia, Regatul Unit, Slovacia, Slovenia, Spania, Suedia, Ungaria, precum și în SUA și Canada, cu excepția prefixelor afișate pe https://www.orange.ro/prefixe Beneficiile incluse în abonament nu se reportează. La activarea abonamentului, acestea se alocă proporțional cu numărul de zile dintre data activării și prima dată de facturare.

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

Ciucuras
Cunoscător certificat
Poți folosi minutele internaționale incluse în abonament către rețele fixe și mobile din următoarele țări ale Uniunii Europene: Austria, Belgia, Bulgaria, Cehia, Cipru, Croația (fix), Danemarca, Finlanda, Franța, Germania, Grecia, Irlanda, Italia, Luxemburg, Malta, Olanda, Polonia, Portugalia, Regatul Unit, Slovacia, Slovenia, Spania, Suedia, Ungaria, precum și în SUA și Canada, cu excepția prefixelor afișate pe https://www.orange.ro/prefixe Beneficiile incluse în abonament nu se reportează. La activarea abonamentului, acestea se alocă proporțional cu numărul de zile dintre data activării și prima dată de facturare.

Nu imi dau seama cum se considera Elvetia.

nik_jonson
Începător
buna seara cand sun din orange romania in digi italia imi raspunde robotul ca nu am credit si eu am 200 de minute internationale in ue. Cand sun în finlanda merge, cand sun in spania, numai cand sun in digi italia nu merge.

DanielaH
Moderator
@nik jonson, ne spui, te rog, ce prefix încerci să apelezi?

serjgh
Începător

Buna ziua. Daca sun in Norvegia voi fi taxat sau imi ia din minutele internationale?

Salut,

Minutele internaționale incluse în oferta pentru clienții Orange Romania se pot utiliza către rețele fixe și mobile din UE, USA și Canada fix și mobil, cu excepția Estoniei, Letoniei, Lituaniei și a listei de prefixe www.orange.ro/prefixe .

Pentru mai multe detalii, îți recomandăm sa verifici oferta de care beneficiezi.
 

Ca o completare la ce zice Georgiana (si as vrea sa ma corecteze daca nu este asa): minutele internationale sunt valabile doar daca suni din Romania catre tara respectiva (sau, daca esti in roaming, in tara in care te afli).

Daca suni din roaming in alta tara (oricare alta in afara de Romania sau tara vizitata) stiu ca sunt contra cost.