anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Majorare pret abonament Orange august 2023

ER798
Junior

Buna ziua, 

A primit o cunostinta o notificare din partea Orange ca exista o campanie de crestere de pret a abonamentelor in perioada 1 Sept 2023 - 26 Sept 2023, iar clientii vor fi notificati pe facturile emise in perioada 2 Aug 2023 - 27 Aug 2023.

Este adevarat?

1 Soluţie acceptată‚

ER798
Junior

Am primit confirmare deja.

 

Se maresc din nou abonamentele!

 

Aveti grija la ultima pagina de pe factura din luna August.


Las atasata poza cu exemplu

Vizualizare soluţie în postul original

21 Răspunsuri 21

Vio73
#StarMember

Mulțumim foarte mult pentru înștiințare și atenție !

Ideea este ca nu sunt sigur daca este adevarat sau nu.

Poate cineva sa confirme?

Pololică
#StarMember

Salutare!

Pana acum n-au aparut topice in comunitate. Recomandarea ar fi sa se verifice facturile emise (la mine, in noiembrie anul trecut, am primit notificare in factura, dar si in SMS-ul de emitere a facturii [nu ca se va mari abonamentul, ci ca in factura se afla o modificare contractuala], plus ca SMS-ul era cam dublu fata de cele standard cand era vorba de factura).

Am inteles, 

Multumesc frumos de informatii.

Oare ai avea la indemana notificarea de pe factura din noiembrie? 
As vrea sa vad cum arata, si mai exact unde ar scrie.

 

Multumesc!

Salut!

La mine (in factura) aparea asa (atentie! pagina 2. Prima pagina nu s-a modificat, contine continutul in sume totale) si SMS-ul primit:

SMS 2.png

Draft factura Orange.jpg

Multumesc tare mult!

Totusi, acum mi-au confirmat si cei de la Orange ca maresc din nou pretul abonamentelor.

Va tin la curent cu mai multe detalii

ER798
Junior

Am primit confirmare si din partea Orange ca intr-adevar se maresc din nou abonamentele.

 

O sa va tin la curent cu mai multe detalii.

 

Multumesc

Pololică
#StarMember

Sa speram ca nu vom mai avea inca un val de subiecte prin care mai multi abonati se plang ca nu au fost instiintati ca li s-a marit factura (in cazul in care marirea se va aplica la toti). Poate acest topic va fi citit de mai multi si vor benocla ochii la facturi.

Razvan
#StarMember

Mulțumesc de înștiințare, poate acu mărirea va apărea și în My Orange. 

badmania98
Junior

”Nu e prost cine cere.”

ER798
Junior

Am primit confirmare deja.

 

Se maresc din nou abonamentele!

 

Aveti grija la ultima pagina de pe factura din luna August.


Las atasata poza cu exemplu

6E scumpire??? Parca la ultimile scumpiri se rezumau la maxim 5E, indiferent de cate abonamente erau active.

Totusi, imi mentin afirmatia de a stabiliza abonamentele la o valoare minima acceptata, chiar daca nu va fi pe placul multor clienti, si sa o mentina acolo pe intreaga perioada minima contractuala.

Da…

1.19€ pentru fiecare numar

Pe langa asta, iti trimit o factura cu toate cele, si la final baga marirea abonamentelor, ca sa nu prea iti dai seama.

**beep** maxima

Anonim
Neaplicabil

Eu cred că acum se vor scumpi doar abonamentele noi. Cam asta este metoda lor de hoție: faci abonament de 10 lei, semnezi pe doi ani, te lasă 2-3 luni cu prețul cu care ai semnat și apoi cresc prețul. Dacă reziliezi și faci abonament iar, vei semna tot pentru 10 lei. Și tot așa. Se bazează pe faptul că oamenii mai au și alte treburi decât să tot rezilieze și să facă noi contracte. Mai ales că la reziliere pierzi numărul. Hoție legală.