anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Experienta nereusita in a ma abona la Orange.

CEN
Junior entuziast

Eram pe Yoxo, toate bune si frumoase, costuri mici, dar nu aveam apeluri internationale. 

Vad abonament de BF la Orange, 5 eur, care include si acest serviciu de apeluri internationale, oau! misto! Il vreau!

Nu poti face miscarea asta online, cei din Yoxo te indruma catre un magazin fizic Orange pentru a te abona, cei din magazin te trimit la plimbare pentru ca abonamentul este valabil doar online, mi se dau 2 numere de telefon la care sa sun, situatie ramasa in pom. 

Imi sugereaza un agajat orange sa imi inchid Yoxo, sa ma mut pe PrePay, dupa care sa imi fac abonamentul. Cine a gandit workflow-ul asta, e un "geniu", a la Dorel...

Zis si facut! Inchis yoxo, mutat pe prepay (5 min) ma duc frumusel pe magazinul online Orange, DA! Vreau acest abonament! ..... pauza.... trebuie sa te loghezi in contul de my orange. Intru in contul de my orange (am internet fix) dar surpriza, nu se poate... contul meu de my orange e pe OROC. Nu imi pot crea alt cont pe OR cu acelasi numar de telefon si/sau adresa de mail. 

Nu stiu cum am facut, cum n-am facut, dar am reusit sa intru intr-un alt cont de my orange, si mi-am link-uit numarul de telefon la acel cont si apare ca PREPAY! (in sinea mea, YESS! am rezolvat!)

ei bine,... NU!

 

CEN_0-1699709639271.png

 

 

17 Răspunsuri 17

E bine daca a mers asa. Ma bucur ca ai reusit! 🙂

Client Orange

Merci, nu am știut că se poate.

Andrei416
Junior entuziast

Totusi e o veste buna, se poate ca de pe YOXO, unde aveai viteza f buna, fara limitari, sa te fi trezit PORTAT in OROC, lucru cu implicatii majore in defavoarea ta referitor la acoperire sau viteza de date. Online se fac doar portari in OROC, lucru insidios, sub umbrela siglei Orange, incredere si calitate, esti manat spre OROC, lucru diferit de Orange, calitativ mai slab ca Orange. Nu pot sa cred ca acest lucru e lasat asa pe nervii clientilor.