anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Daca nu am 18 ani impliniti pot deschide un abonament personal?

ciausalex7
Începător

Daca nu am 18 ani impliniti (urmeaza), pot deschide un abonament personal?

1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember

Sal5utare! Conform cu legislația curentă din România, un om este considerat adult la 18 ani si tot atunci poate decide singur în nume personal, de aceea nu se pot face nici abonamente mai devreme de împlinirea vârstei minime. Tot atunci este nevoie să ai fie un card bancar/permis de conducere care să valideze reședința curentă și este posibil să plătești un depozit, ca avans pentru cateva luni, funcție de valoarea serviciilor contractate. 

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

FLo1
#StarMember

@ciausalex7: Bun venit în Comunitate. Teoretic DA, practic depune documentele necesare (oricum e nevoie de CI) și vei afla concret. Mai exact, înainte era nevoie să ai 18 ani împliniți (vezi topic și discuții aici), însă daca încervi să faci un abonament online vei avea această condiție de confirmat:

Screenshot_20230401-173329_Chrome.jpg

 Succes. Revino pe topic cu actualizări ale solicitării tale pentru detalii sau să ne comunici dacă ai reușit. 

Vio73
#StarMember

Salutare!

Eu știu că nu se poate, dacă nu ai 18 ani. Însă poți face pe numele altcuiva!

Baftă!

Razvan
#StarMember

Sal5utare! Conform cu legislația curentă din România, un om este considerat adult la 18 ani si tot atunci poate decide singur în nume personal, de aceea nu se pot face nici abonamente mai devreme de împlinirea vârstei minime. Tot atunci este nevoie să ai fie un card bancar/permis de conducere care să valideze reședința curentă și este posibil să plătești un depozit, ca avans pentru cateva luni, funcție de valoarea serviciilor contractate.