anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum pot trece de la un abonament mai mic la unul mai mare și invers?

fer
Începător
cum fac schimbul de abonament de la mic la mare?
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Salutare! De la un abonament mai mic la unul mai mare se face trecerea oricând, în timpul perioadei contractuale, începând cu următoarea lună de facturare, dar reducerea se poate face numai în ultimele 3 luni de contract sau în afara perioadei contractuale în general. Ca să vezi concret cum stă treaba, poți simula și din My Orange mărirea abonamentului, dar trebuie să știi că ți se prelungește perioada contractuală. Poți să întrebi și într-un magazin Orange cum stă treaba, că nu te costă nimic! Succes!

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

Jay
Campion certificat
Salut! Astfel de modificari se pot face si pe site-ul Orange fiind logat in contul tau My Orange si discutând cu un consultant. Depinde ce anume iti doresti.. resurse, telefon, cat esti dispus sa plătești.. si in ce stadiu este actualul abonament pe care îl ai.. Eu am prelungit 3 abonamente discutând la departamentul fidelizare si 1 abonament pe site, cu achiziție de telefon. În comunitate nu ai cum sa afli informatii exacte pentru ca astfel de modificari presupun furnizarea de date personale, ceea ce aici nu se face.. Mai găsești subiecte asemănătoare în comunitate folosind bara de mai sus "cauta in comunitate"..

Razvan
#StarMember
În perioada contractuală, oricând poți trece la un abonament superior ca valoare față de cel curent, prin intermediul unui apel la 300, în My Orange sau în Orange Shop/Store. Tot în perioada minimă contractuală, nu prea poți trece la un abonament de valoare mai mică față de cel curent, decât dacă te afli în ultimele 3/6 luni, sau au mai fost promoții online, când puteai migra la Orange Me start 8, acu nu știu dacă trebuie să fi tot așa în ultimele 6 luni. Știu ca unii agenți, în Orange Store, au mai redus valori mari de abonament și în perioada minimă contractuală.

Vio73
#StarMember
Salutare! De la un abonament mai mic la unul mai mare se face trecerea oricând, în timpul perioadei contractuale, începând cu următoarea lună de facturare, dar reducerea se poate face numai în ultimele 3 luni de contract sau în afara perioadei contractuale în general. Ca să vezi concret cum stă treaba, poți simula și din My Orange mărirea abonamentului, dar trebuie să știi că ți se prelungește perioada contractuală. Poți să întrebi și într-un magazin Orange cum stă treaba, că nu te costă nimic! Succes!