anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum pot dezactiva Games?

Colt
Începător
Buna seara, va rog, mă poate ajuta cineva ... îmi apare cost suplimentar (3euro), când dau la detalii îmi apare Games! Nu știu ce este asta, precizez că abonamentul este pe numele meu dar cartela o folosește tatăl meu care are 62ani! Va mulțumesc.
1 Soluţie acceptată‚

And04
Senior
Salutare, @Colt Cel mai probabil tatal dumneavoastra a activat din greseala Orange Games. Dezactivarea se face prin inchiderea abonamentului la Orange Games. "Cum mă dezabonez? Atenție: Dezinstalarea aplicației nu este echivalentă cu dezabonarea. Dacă nu aveți aplicația instalată, o instalați - Orange Games. Se accesează secțiunea “Abonament => Abonamentele Mele”. Aici se văd informațiile despre abonamentul activ Se apasă butonul “Dezabonare”, apoi se va vedea ecranul de confirmare a dezabonării Veți avea în continuare acces la jocurile din abonament până la expirarea perioadei abonamentului existent activat" Mai multe detalii aici: https://comunitate.orange.ro/questions/2438786-orange-games-cum-ma-abonez-si-dezabonez

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

Viocat
Senior certificat
"Cum anulez abonamentul pentru jocuri din Orange Games? Intră în aplicația Orange Games și selectează secțiunea Abonament din colțul din dreapta jos al ecranului principal. Selectează Abonamentele mele, alege Dezactivare și confirmă pentru a dezactiva abonamentul."

DanielaH
Moderator
Salut, Colt! Bun venit în Comunitate! Uite aici un topic cu mai multe detalii despre Orange Games (abonare/ dezabonare) - https://comunitate.orange.ro/questions/2438786-orange-games-cum-ma-abonez-si-dezabonez Să ne spui dacă ai rezolvat.

And04
Senior
Salutare, @Colt Cel mai probabil tatal dumneavoastra a activat din greseala Orange Games. Dezactivarea se face prin inchiderea abonamentului la Orange Games. "Cum mă dezabonez? Atenție: Dezinstalarea aplicației nu este echivalentă cu dezabonarea. Dacă nu aveți aplicația instalată, o instalați - Orange Games. Se accesează secțiunea “Abonament => Abonamentele Mele”. Aici se văd informațiile despre abonamentul activ Se apasă butonul “Dezabonare”, apoi se va vedea ecranul de confirmare a dezabonării Veți avea în continuare acces la jocurile din abonament până la expirarea perioadei abonamentului existent activat" Mai multe detalii aici: https://comunitate.orange.ro/questions/2438786-orange-games-cum-ma-abonez-si-dezabonez

Același lucru l-a pățit și mama mea de 72 de ani. Vă bazați că nu observă și plătesc fără să pună întrebări. Acesta nu este un mod onest de a te face să te abonezi, ci un mod de a păcăli abonații. După ce suni un operator ți-l dezactivează fără comentarii și se oferă imediat să îți returneze banii, știind că e o practică abuzivă. Să vă fie rușine..

Salut, @BOGDAN_CM ! Gasesti aici toti pasii pe care trebuie sa ii parcurgi pentru a te dezabona de la serviciul Orange Games.

Mulțumesc pentru pași, nu asta e problema, am dezactivat pierzând 30 de minute în care puteam face altceva. Problema este modul în care ajungi abonat fără să vrei să fii. Ați merita să vă știe și ANPC practicile. Până acum nu credeam că are și orange tactici de genul.. 😞

orange au inventat asta 

Va salut. Orange are de multa vreme astfel de practici. Una dintre ele era smecheria (ca sa nu o numesc altfel) pe care o faceau (nu stiu daca o mai fac) de reactivare a obtiunii prepay pe luna urmatoare, la un interval de timp dupa ora 0.00. In acest fel, in intervalul de timp pana la reactivare, mancau din creditul alocat de titularul de cont, in asa fel incat la ora reactivarii nu mai erau bani suficienti pentru aceasta. In cursul zilei urmatoare, posesorul de pre-pay, vorbea linistit, crezand ca are activata obtiunea. In realitate, consuma restul de credit ramas neconsumat. O smecherie simpla, cu care au pacalit milioane de romani. Am pierdut ore in sir, cu explicatii, pana la realocarea creditului si reactivarea obtiunii. Pana la urma, operatorul era obligat sa recunoasca ca a incercat sa ma pacaleasca. Cam asta e politica si cu jocurile aceatea activate de ei, din mouse. Se pare ca fac asta numai oamenilor peste o anumita varsta, ca sa poata spune ca nu mai stiu acestia ce fac, ca-s batrani. Dar smecheria nu poate sa dureze prea mult, cata vreme pot fi actionati in instanta. 

Am patit acelasi lucru. Noroc ca am observat. Pana nu le face cineva o plangere penala nu se potolesc. Acestea sunt practici abuzive. Chiar ma gandesc cum sa ii actionez in instanta. Am luat legatura cu niste prieteni avocati sa vad ce imi sugereaza.

NESIMTITI !!!