anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum intru înapoi în contul facebook după ce mi s-a blocat și nu mă lasă să introduc niciun cod

Miha37
Junior entuziast

Bună! Aseară am încercat să intru pe contul meu de Facebook și nefiind bună parola pe care o aveam, am încercat s-o resetez pe ambele dispozitive. Am reușit pe unul cu o parolă pe care am uitat-o apoi am vrut să o am și pe tabletă și am resetat-o dar apoi din prea multe încercări am reușit să-mi blochez accesul la cont. Nu știu ce aș putea să fac. Am încercat aproape totul. Poate mă știe îndruma cineva. Vă mulțumesc. 

1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember

@Miha37: Bun venit în Comunitate. Din păcate Orange cred că știi că nu te poate ajuta în acest sens. Însă astăzi, după atâtea încercări, cred că șansele de recuperare s-au epuizat. Totuși încearcă mâine, întrucât (conform foto mai jos) procedura este banal de simplă. Se trimite un link/cod pe email/telefon și se reconfigurează cu noile credențiale alese de tine. Îți recomand să clarifici situația pe unu device și să ștergi datele de pe celălalt, luând-o de la zero. Altfel, ce repari pe un device, vei bloca prin celălalt.... și vei ajunge într-o buclă fără ieșire. Succes. și te așteptăm cu actualizări ale situației tale.

FLo1_0-1682444438349.png

 

 

Vizualizare soluţie în postul original

14 Răspunsuri 14

FLo1
#StarMember

@Miha37: Bun venit în Comunitate. Din păcate Orange cred că știi că nu te poate ajuta în acest sens. Însă astăzi, după atâtea încercări, cred că șansele de recuperare s-au epuizat. Totuși încearcă mâine, întrucât (conform foto mai jos) procedura este banal de simplă. Se trimite un link/cod pe email/telefon și se reconfigurează cu noile credențiale alese de tine. Îți recomand să clarifici situația pe unu device și să ștergi datele de pe celălalt, luând-o de la zero. Altfel, ce repari pe un device, vei bloca prin celălalt.... și vei ajunge într-o buclă fără ieșire. Succes. și te așteptăm cu actualizări ale situației tale.

FLo1_0-1682444438349.png

 

 

Miha37
Junior entuziast

Mulțumesc frumos. Sper să reușesc. Voi încerca mâine. O seară frumoasă! 🙂

Dacă întâmpini probleme revino pe topic. Insistând poți să blochezi contul zi de zi... de zi. Mâine e o zi cu speranțe. Numai bine.

Miha37
Junior entuziast

Mulțumesc mult! 🙏 Ai dreptate! Mâine să fie o zi bună! 🙂 

@Miha37: Pentru mâine,detalii de pe help-ul FBului.: 

Reset Your Password
To reset your password if you're not logged in to Facebook:
1.Tap Forgot Password?.
2.Type the email, mobile phone number, full name or username associated with your account, then tap Search.
3.Follow the on-screen instructions.
For security reasons, you won’t be able to use the same mobile phone number that you use for two-factor authentication to help you reset your password. You’ll need to have a different mobile phone number or email address added to your account to reset your password if you ever need to.

Deci s-ar părea că dacă ai activată autentificarea în 2 pași, vei avea nevoie de o altă adresă de email sau număr de telefon decât cele cu care ti-ai făcut contul.

Miha37
Junior entuziast

Bună, Flo1. Am reușit să-mi recuperezi contul în max. 10' pe amândouă dispozitivele. Am intrat exact pe linkul dat de tine. Mulțumesc mult pentru curaj și ajutor. Îți doresc numai bine. Pentru orice ajutor de care voi avea nevoie , acum știu unde să apelez. O zi cât mai frumoasă! 😊

@Miha37: Mă bucur că ai reușit. Cum îți menționam, fără stress, ulterior cu calm, treaba merge ca ... unsă. Te așteptăm aici în Comunitate și cu alte contribuții. Numai bine și ție. 

Buna,te rog frumos poți să mă ajuți și pe mine să-mi recupar contu mia fost spart în seara asta și nu-l mai pot accesa nici cu Nr nici cu emailul...cum fac mă poți ajuta

vladut12am
Cunoscător certificat

Din păcate, nu se mai poate face nimic să recuperezi contul în cazul în care a fost spart.

Am pățit și eu așa ceva în urmă cu 4 luni și nu am mai avut ce să fac decât să îmi creez alt cont.

Trebuie acordată o atenție cât mai sporită parolei care trebuie să fie cât mai complexă și să nu conțină anul nașterii, numele tău etc.

mihai_13
Maestru

eu personal "nu mai am" cont de face##@k dar pot sa-ti spun ca am pierdut un cont asa cum ai patit si tu  si nu am mai putut sa-l recuperez sub nici o forma chiar daca le-am trimis si o  foto  copie dupa un "buletin"  etc... dar iti urez succes  tie...

@mihai_13: Nu sunt fan ” face##@k”, motiv pentru care mai multe detalii nu am putut prezenta, neavând cont. 

cred ca "mai usor" recuperezi un cont daca te inregistrezi cu numar gsm si mail/imal/etc - contul era facut in 2009 numai cu yahoo.mail si nu am reusit sa-i "conving" pe carnatii de la face@@@k ca sunt eu 🙂  - oricum chestia a fost acum 4 ani si alt cont de face....  nu mai cred ca imi fac...(oricum face@@@K  este mana in mana cu serviciile de informatii usa/etc/etc ..."sigur" )  🙂

Miha37
Junior entuziast

Mulțumesc mihai_13 ! Succes în continuare! Eu am reușit să-mi recuperez contul dar mi-am și făcut o cruce înainte. 😀 O zi plăcută! 

vladut12am
Cunoscător certificat

Facebook oferă un suport mediocru, fiind aproape imposibil să îi contactezi pe cei de la butoane dacă ai o anumită problemă legată de contul tău. În secțiunea de ajutor, sunt prezentate numai sugestii, nu și o modalitate de contact.

Acestea fiind zise, să vă povestesc pățania mea cu Facebook.

Acum câteva săptămâni, cineva mi-a spart contul, schimbând parola, adresa de e-mail și ștergând numărul de telefon pe care îl utilizam ca username. De atunci, nu am mai avut ce să fac, decât să mă împac cu gândul că este imposibil să îmi mai recuperez contul respectiv. Așa că mi-am creat altul. Dar, am decis ca pentru o perioadă să mă deconectez, ca să zic așa, de la această rețea de socializare și pot spune că mă simt mai bine decât înainte, fiind mai deschis și, de ce nu, mai bine dispus. Oricum, nu sunt genul de persoană care să petreacă o mare parte din timpul liber pe rețelele de socializare, fie că este vorba de Facebook, Instagram sau TikTok. Mai arunc o privire din când în când, de exemplu, când am o mică pauză sau când este trafic intens pe șosea și mai mult se stă pe loc decât se circulă, dar, doar pentru câteva minute, pentru că efectiv mă plictisesc repede.

Recomandări:

1. În momentul în care vă creați cont pe Facebook, să nu folosiți numărul de telefon ca username, pentru că nu este sigur, iar dacă deja ați făcut acest lucru, puteți să îl ștergeți și să îl schimbați cu o adresă de e-mail pe care o veți folosi pentru logare în cont.

2. Alegeți o parolă puternică care să nu conțină numele/prenumele vostru și data/anul nașterii. După ce ați făcut acest lucru, notați-vă parola respectivă pe ceva de care sunteți sigur că nu îl/o veți pierde. Acel ceva poate fi o agendă sau un document text făcut în Notepad. Dacă ați ales varianta cu Notepad, copiați fișierul text creat pe o unitate de stocare externă, iar apoi ștergeți-l definitiv de pe laptop/calculator.

Sper să nu treceți prin aceeași experiență neplăcută pe care am avut-o eu și, de asemenea, să acordați o atenție deosebită conturilor voastre.🙂