anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum functioneaza abonamentul Smart Plus 25?

Darius_8
Începător
Vreau sa-mi cumpar un iPhone 12 care normal costa 4500 ron, dar este un abonament pe nume Smart Plus 25 care nu stiu cum functioneaza.
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat

Abonamentul 5G Smart Plus 25

  • Internet National Nelimitat 5G* <---
  • 14.00 GB disponibili în roaming SEE
  • nelimitat minute și SMS naţionale și în roaming SEE
  • 1000 minute internaționale
  • Number Share (smartwatch)
  • 1 GB și 100 de minute sau SMS în ţările: Turcia, Moldova, Elveţia, Thailanda, SUA, Australia, China, Israel
  • Orange TV Go acces la 93 canale TV
  • Orange Cloud 25 GB spațiu de stocare
  • Orange Antivirus cu licență, pentru Android
  • Serviciul Number Share pentru smartwatch gratuit, timp de 24 de luni de la activarea abonamentului. Promoția se aplică la activarea serviciului Number Share în aplicațiile dedicate Samsung și IOS, după caz, folosind datele de autentificare din My Orange

 

In linii mari:

  • --->* daca in momentul de fata in zona ta de resedinta NU ai 5G, acest abonament devine inutil deoarece se va comporta ca unul 4G. Probabil mai devreme de toamna acestui an nu vom avea 5G la nivel national;
  • daca NU te interseaza serviciul Number Share, acest abonament este inutil;
  • daca NU calatoresti in afara UE (mai exact in afara SEE) acest abonament este inutil;

25 euro lunar x 24 luni = 600 euro x 4,9 = 2940 lei vei avea cotizat in conturile Orange la finalul celor 24 de luni de contract, la care se adauga pretul telefonului.

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

Miha_Z
#StarMember
Poti gasi in link-ul urmator abonamentele Orange si ce resurse contin: https://www.orange.ro/abonamente/

FaraUnID
Campion certificat

Abonamentul 5G Smart Plus 25

  • Internet National Nelimitat 5G* <---
  • 14.00 GB disponibili în roaming SEE
  • nelimitat minute și SMS naţionale și în roaming SEE
  • 1000 minute internaționale
  • Number Share (smartwatch)
  • 1 GB și 100 de minute sau SMS în ţările: Turcia, Moldova, Elveţia, Thailanda, SUA, Australia, China, Israel
  • Orange TV Go acces la 93 canale TV
  • Orange Cloud 25 GB spațiu de stocare
  • Orange Antivirus cu licență, pentru Android
  • Serviciul Number Share pentru smartwatch gratuit, timp de 24 de luni de la activarea abonamentului. Promoția se aplică la activarea serviciului Number Share în aplicațiile dedicate Samsung și IOS, după caz, folosind datele de autentificare din My Orange

 

In linii mari:

  • --->* daca in momentul de fata in zona ta de resedinta NU ai 5G, acest abonament devine inutil deoarece se va comporta ca unul 4G. Probabil mai devreme de toamna acestui an nu vom avea 5G la nivel national;
  • daca NU te interseaza serviciul Number Share, acest abonament este inutil;
  • daca NU calatoresti in afara UE (mai exact in afara SEE) acest abonament este inutil;

25 euro lunar x 24 luni = 600 euro x 4,9 = 2940 lei vei avea cotizat in conturile Orange la finalul celor 24 de luni de contract, la care se adauga pretul telefonului.

"25 euro lunar x 24 luni = 600 euro x 4,9 = 2940 lei vei avea cotizat in conturile Orange la finalul celor 24 de luni de contract, la care se adauga pretul telefonului"

adica celor 2940 la final de 24 luni, se mai adauga alti bani? 

Miha_Z
#StarMember
E cam scump abonamentul. In trecut se mai merita achizitia de mobile la abonamente mari ca erau la un pret mai mic. Acum nu e mare diferenta de pret la telefoane intre abonamentrle Fun 8.... Smart plus 25. Eu am achizitionat in urma cu un an si jumatate un Note 10+ dar la prelungire cu Fun 8. Am dat si un avans de 1500 din costul lui de 5000 Ron. Ulterior am sesizat ca acelasi mobil la Altex ajunsese la 3800 si l-as fi putut lua si de acolo in rate.

FaraUnID
Campion certificat
iPhone 12 64 GB la Orange 4503 lei pret standard vs iPhone 12 64 GB la Altex 4139 lei pret standard La Altex cu 4500 lei se poate achiztiona un iPhone 12 128 GB, care la Orange costa 4751.

DjAnDy
Începător
https://comunitate.orange.ro/questions/2624936-functioneaza-abonamentul-smart-25