anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum este posibil sa ridicați cu un euro abonamentul in timpul derulării contractului?

mldvngabi
Începător

Excrocherie mare

Sunteți o firma de **beep** ca modificați abonamentul in timpul contractului. Atuncea pentru ce se mai fac contractate. Cum este posibil sa ridicați cu un euro abonamentul in timpul derulării contractului?

8 Răspunsuri 8

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Din pacate, asta e situatia la majoritatea daca nu chiar toti operatorii in perioada asta. Recomandarea mea, ca si client, ar fi sa incerci sa iei legatura cu un consultant la 300, sau pe chat-ul Djingo, daca esti client Orange Romania, si sa incerci sa obtii o oferta mai buna. Mai mult de atat, nu prea ai ce face. Poti incerca o portare...dar, sugestia mea ar fi sa verifici daca nu cumva situatia este aceeasi si acolo. La Vodafone, de exemplu, pot sa-ti confirm ca e la fel.

Client Orange

Ionut100
Începător

Ati marit abonamentul tv + internet de la 71 de lei la 93 de lei sunteti nebuni 

Pai cine mai plateste

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Din pacate, asta e situatia la majoritatea daca nu chiar toti operatorii in perioada asta. Recomandarea mea, ca si client, ar fi sa incerci sa iei legatura cu un consultant la 300, sau pe chat-ul Djingo, daca esti client Orange Romania, si sa incerci sa obtii o oferta mai buna. Mai mult de atat, nu prea ai ce face. Poti incerca o portare...dar, sugestia mea ar fi sa verifici daca nu cumva situatia este aceeasi si acolo. La Vodafone, de exemplu, pot sa-ti confirm ca e la fel.

Client Orange

Radu1992
Junior entuziast

Plangere la ANCOM SI ANPC. Este o clauza abuziva!!!!

Pana sa te impiedici pe la  ANPC si ANCOM, iti recomand sa te uiti prin contract, la sectiunea de rezilieri. S-ar putea sa ai o surpriza sa constati ca acel contract poate fi modificat (chiar una din clauze spune ca "modificarea contractului la un pret mai mic nu este permisa". Interpretarea este simpla: modificarea cu scaderea pretului nu se poate, doar la crestere). Daca ai fi vrut sa nu ai clauza, faceai reclamatie cand ai semnat contractul. Orange a respectat contractul notificandu-te (prin FACTURA) ca va mari tariful abonamentului.

Totusi, si tu ai fi putut sa rupi contractul. Nu te tine nimeni rob pe platantie.

myhaita1
Începător

MI s-a majorat abonamentele de internet si cablu platesc in plus 5 euro la total.

De ce s-au majorat cand noi platim in euro si nu in lei abonamentele, ce s-a intamplat ca moneda euro a avut o inflatie de maxim 10% si aici s-au majorat cu 100%??????????????????????????????

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

S-au marit abonamentele cu 1 euro/serviciu. Cu cat ai mai multe servicii, cu atat diferenta va fi mai vizibila. Exista si o diferenta de curs valutar intr-adevar (se foloseste cursul ING mai nou), dar nu de acolo e diferenta cea mai mare. 

Client Orange

Mihai1970
Începător

Acum am văzut că mie mi-a făcut voce 0... 4,18 lei