anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum dezactivez casuta (mesageria) vocala la Orange?

Romy
Începător
Cum dezactivez casuta (mesageria) vocala?
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Mulțumim tuturor pentru răspunsuri! Facem aici un rezumat. Pentru a dezactiva căsuța vocală (mesageria vocală) puteți folosi una dintre variantele de mai jos:

  • din aplicația My Orange, secțiunea "Mai multe" (dreapta jos) -> Servicii -> Mesagerie vocala -> Dezactivare
  • din contul My Orange accesat pe calculator - secțiunea Servicii -> Mesagerie vocala
  • apel gratuit la *100# - alegi ramura 5 (Roaming, International si mesagerie vocala) -> ramura 4 (mesagerie vocala) -> ramura 1 (dezactivare)
  • chatbot Djingo din orange.ro
  • apel la 300
  • Orange shop

Vizualizare soluţie în postul original

53 Răspunsuri 53

Jay
Campion certificat
O varianta ar fi aceasta.. My Orange - mai multe - servicii - mesagerie vocala - dezactiveaza.. Sau apel la *100# - ramura 5 roaming - ramura 4 mesagerie - ramura 1 dezactivare..

Razvan
#StarMember
Prin My Orange, secțiunea Mai multe din dreapta jos, apoi Servicii - Mesagerie vocala sau prin selfcare *100*5*4#, după care alegi meniul dezactivare.

Laura_cio
Senior
Poți sa apelezi numărul 555 și sa urmezi pașii, sa urmezi pasii apelând *100# sau accesând contul My Orange, secțiunea “Servicii”.

Anonim
Neaplicabil
Am urât dintotdeauna căsuța vocală! ;) Este utilă doar când nu ai semnal sau ai rămas fără baterie!

Jay
Campion certificat
Pentu mine nici macar.. pentru că se poate da un mesaj pe una dintre variantele existente la acest moment și cand vine semnalul iti dai seama imediat.. ca primesti feedback 😄

Vio73
#StarMember
Merge din cont, de la *100#, etc. Dacă nu reușești, poți suna la 300, poți să-l contactezi pe chat Djingo sau te poți deplasa în Shop sau la parteneri. Succes!

Miha_Z
#StarMember
Ai dreptate, cocolosh, nici mie nu-mi place mesageria vocala, mai ales cand intra nu din cauza lipsei de semnal ci fiindca cealalta persoana nu vrea sa raspunda. 😞

Vio73
#StarMember
Cine o mai folosește? Eu o am dezactivată de pe vremea Dialog!

Neaplicabil
Nici eu nu folsoesc casuta vocala, e prima chestie pe care o dezactivez 🙂

Romeo_
Senior certificat
Am si uitat ca exista ;))) de cand cu netul se suna mai mult pe mess,whatapp,viber,skype

DanielaH
Moderator
@Romy, dacă apreciezi că răspunsurile pe care le-ai primit te-au ajutat, marchează-l pe cel mai bun ca soluție. În felul acesta îi vei ajuta și pe ceilalți membri să găsească mai usor informațiile dorite. Mulțumim!

Gianni
Cunoscător certificat
Nici mie nu mi-a plăcut căsuța vocală niciodată; îți încarcă telefonul cu mesaje, cu nr persoanelor care te-au apelat. N-am reușit s-o dezactivez din meniu , m-am deplasat la șhop si m-au ajutat cei de acolo s-o dezactivez.

Ascary
Campion certificat
Mesajele nu sunt stocate în memoria telefonului.Nici numerele care au apelat.

Alex86
Explorator
Poți sa apelezi numărul 555 și sa urmezi pașii Sa urmezi pasii apelând *100# sau accesând contul My Orange, secțiunea “Servicii”.