anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cost suplimentar apeluri roaming redirectionate

Anonim
Neaplicabil
Un prieten mi-a povestit că a plecat în Tunisia în concediu și a redirecționat apelurile telefonice către un prieten care a rămas în țară. Mi-a spus că a avut cost suplimentar deși nu a răspuns la telefon.
A redirecționat "dacă nu se răspunde", "dacă este ocupat" și "când nu poate fi contactat". Nu a reușit să bifeze și opțiunea "se redirecționează întotdeauna".
Susține că nu a răspuns niciunui apel.
Ce credeți că s-a întâmplat?
21 Răspunsuri 21

teacher_
#StarMember
Posibil să aibă activa căsuța vocală...caz in care se consideră apel..

Anonim
Neaplicabil
Căsuța vocală era dezactivată! Oricum nu e normal să fie taxat pentru asta.

Szabolcs
Explorator entuziast
Redirectionarea nr Orange la nr Orange este gratis. Nr Orange redirectionat la alti operatori decat orange costa.

Anonim
Neaplicabil
@Szabolcs, a redirecționat către un număr Orange!

teacher_
#StarMember
Uite detalii interesante aici...https://www.orange.ro/help/ct-cost-redirecionarea-apelurilor-99 In plus, am aflat că dacă te suna cineva din altă rețea pe apel redirectionat, se consideră ca și un apel efectuat in altă rețea. Nu are nici o logică, dar asta este politica... Se taxează redirecționarea, chiar daca aparent e gratuită. Poate doar daca ești în țară, sau SEE.

Razvan
#StarMember
Sa aștepte desfășurătorul convorbirilor și sa vadă in ce constă costul suplimentar, poate e de la date mobile.

Vio73
#StarMember
Ia uite pe aici: https://www.orange.ro/help/ct-cost-redirecionarea-apelurilor-99 E ciudat totuși dacă zici că nu a efectuat apeluri. Da, o să vadă pe desfășurător, pentru că altceva nu prea are la îndemână! Succes!

Razvan
#StarMember
Dacă a redirecționat de pe Orange în Orange și el se afla în roaming, tariful de redirecționare nu mai este gratuit, ci este taxat cu valoarea unui apel către România, care în afara SEE e foarte scump.

Jay
Campion certificat
Nu cred ca are importanta către ce număr este redirectionarea, din moment ce esti in afara spațiului SEE. Daca prietenul din tara a răspuns la apeluri, apelurile au trecut prin abonamentul celui plecat oricum..

Anonim
Neaplicabil
Prietenul meu așteaptă desfășurătorul, sper să se lămurească, oricum lui i se pare ciudat. Revin cu amănunte când le am. A făcut o reclamație și la Orange, așteaptă răspuns.

DanielaH
Moderator
@cocolosh, când a fost facută redirecționarea apelurilor? În țară, înainte de a pleca în roaming, sau în Tunisia?

Anonim
Neaplicabil
@DanielaH, în țară, înainte de a pleca.

Laura_cio
Senior
Țara neaparținând spațiului SEE, redirecționarea a fost taxată.

Anonim
Neaplicabil
@Laura.cio, nu e corect. De ce să fie taxat?