anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cost Prelungire Contract

nusuntalecs
Începător
Va salut, am un abonament Orange Me 13 si vreau sa iau un Galaxy S20 FE 5G la prelungire contract, aveti idee cat o sa platesc in total lunar ?
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat
Salut! Ceea ce îți afișează ca si suma pe luna este rata pentru telefon. Daca înmulțești suma cu numărul de rate, adică 24, vei vedea ca iti da exact cât scrie la total de plata telefon, cu prelungire contract.. La suma ratei se va adauga valoarea abonamentului.. Prețul telefonului din poza ta este pentru abonament de 25 de euro, pentru a vedea valoarea telefonului in cazul tau, trebuie sa te conectezi la contul My Orange si sa verifici.. Daca vei face o simulare din cont, fara a trimite comanda iti va afisa cat este rata si cat platesti abonamentului.. Ai un exemplu în poza atașată.. Telefonul pe care il vrei tu, insa cu abonament Smart 15.. In cest caz pretul total al telefonului este 2315,28 lei (96,47×24 luni).. Total de plata lunar = 74,21 (abon 15 euro) + 96,47 (rata telefon) = 170, 68 lei.. Nu stiu ce varianta de abonament iti va apărea ție.. numai tu poți vedea după conectare..

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

Jay
Campion certificat
Salut! Ceea ce îți afișează ca si suma pe luna este rata pentru telefon. Daca înmulțești suma cu numărul de rate, adică 24, vei vedea ca iti da exact cât scrie la total de plata telefon, cu prelungire contract.. La suma ratei se va adauga valoarea abonamentului.. Prețul telefonului din poza ta este pentru abonament de 25 de euro, pentru a vedea valoarea telefonului in cazul tau, trebuie sa te conectezi la contul My Orange si sa verifici.. Daca vei face o simulare din cont, fara a trimite comanda iti va afisa cat este rata si cat platesti abonamentului.. Ai un exemplu în poza atașată.. Telefonul pe care il vrei tu, insa cu abonament Smart 15.. In cest caz pretul total al telefonului este 2315,28 lei (96,47×24 luni).. Total de plata lunar = 74,21 (abon 15 euro) + 96,47 (rata telefon) = 170, 68 lei.. Nu stiu ce varianta de abonament iti va apărea ție.. numai tu poți vedea după conectare..

teacher_
#StarMember
Salut! Intra in My Orange, la secțiunea Mai multe-> contact-> scrie-ne Scrie pe chat-ul Djingo că vrei sa îți prelungești abonamentul, specifica că vrei sa ia legătura cu tine un consultant. Te va suna in 2-3 zile, și vei putea discuta atat despre o eventuală prelungire, cât și despre costuri. După cum spunea și colega noastră, doar tu poți face simularea abonamentului și poți vedea suma totala pe care trebuie sa o plătești. Cel mai bine te va lamuri un consultant, iar dacă îți convine oferta, poți să o închei și la telefon. Soția mea și-a luat în urma discuției programate pe chat-ul Djingo un S10 cu un total de aproximativ 100 de lei lunar, abonament+rata (telefonul i-a ieșit la 1000 de lei, cu abonament pe 24 de luni) Spor.