anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Contractare abonament prin telefon

Flavius4566
Explorator

Când se fac abonamentele prin  telefon se înregistrează convorbirile ???

Dacă operatorul suna o altă persoană care  se  da  drept titular și face contract în numele titularului ce se întâmplă?Desigur cred ca  proba e și nr de telefon la care  a sunat operatorul sa facă abonament 

 

1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember

Orice convorbire Orange-client este inregistrata, esti si avertizat inainte de a te transfera la operator sau iti comunica atunci cand incepe discutia.

Persoana care se da drept altcineva trebuie sa stie datele personale ale titularului, pt ca se pun niste intrbari de control.

Banuiesti ca s-a facut un contract pe numele tau, dar nu cu acordul tau?

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

delfinas
#StarMember

Orice convorbire Orange-client este inregistrata, esti si avertizat inainte de a te transfera la operator sau iti comunica atunci cand incepe discutia.

Persoana care se da drept altcineva trebuie sa stie datele personale ale titularului, pt ca se pun niste intrbari de control.

Banuiesti ca s-a facut un contract pe numele tau, dar nu cu acordul tau?

Când suna clientul sa facă abonament înțeleg. Dar când suna operatorul o persoana care se da drept alta și face contract ....e caz de fals și la unul și la altul ?

Da, in ambele cazuri e vb de fals si uz de fals.

Vio73
#StarMember

Salutare!

Da, toate convorbirile sunt înregistrate întotdeauna !

Baftă!

Pololică
#StarMember

Salutare!

Nu sunt sigur daca toate convorbirile sunt inregistrare, dar cele care necesita confirmari (in speta, contractele), se inregistreaza pentru a avea dovada acordului clientului (daca nu semneaza cu pixul, semneaza cu vocea).

In mod normal, noile contracte ar trebui sa fie disponibile in MyOrange.

Oricum, daca ai dubii legate de o modificare contractuala, recomand sa suni prima data la relatii clienti si, daca va fi nevoie, poti cere, in scris, inregistrarea.

Eu am avut nevoie o data de transcrierea unui apel (care era inregistrat), dar am specificat ca am nevoie de discutie in scris, nu inregistrarea propriu-zisa. S-a rezolvat in aceeasi zi.

匿名
Junior entuziast

Nu toate convorbirile se înregistrează depinde cine te suna.

Cele care necesita confirmare pentru modificare/semnare contract sunt înregistrate.

Însă ai posibilitatea de a anula contractul în termen de 14 zile.

Contractele apar în contul my Orange 

Ca să răspundă altcineva în locul tău și să răspundă la întrebările de verificare ale operatorului este greu realizabil dar nu imposibil (persoana cu acces la datele tale, de exemplu un frate).