anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Comutare de la de la abonament la serviciul Prepay

cmadeleinel
Explorator
Salutare! Cum se poate face trecerea de la abonament la serviciul Prepay și a păstra numărul de telefon în același timp?
1 Soluţie acceptată‚

And04
Senior

Salutare, @tenebree


Citez: "Pentru a trece de la un abonament la cartela PrePay, trebuie să soliciți rezilierea contractului de abonament, în calitate de titular al abonamentului.

Dacă :

  • perioada contractuală s-a incheiat, rezilierea este gratuită
  • perioada contractuală nu s-a incheiat, va trebui să achiti valoarea despăgubirilor aferente beneficiilor primite, așa cum sunt acestea evidențiate în contract

Cererea de reziliere trebuie depusă cu 30 de zile înainte și trebuie să conțină mențiunea de păstrare a numărului de telefon pe cartelă PrePay și acordul de plată a sumei de 5 euro (fără TVA) care, ulterior, se va transforma în credit la activarea cartelei."

 

Mai multe detalii aici: https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-trec-de-la-abonament...

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

And04
Senior

Salutare, @tenebree


Citez: "Pentru a trece de la un abonament la cartela PrePay, trebuie să soliciți rezilierea contractului de abonament, în calitate de titular al abonamentului.

Dacă :

  • perioada contractuală s-a incheiat, rezilierea este gratuită
  • perioada contractuală nu s-a incheiat, va trebui să achiti valoarea despăgubirilor aferente beneficiilor primite, așa cum sunt acestea evidențiate în contract

Cererea de reziliere trebuie depusă cu 30 de zile înainte și trebuie să conțină mențiunea de păstrare a numărului de telefon pe cartelă PrePay și acordul de plată a sumei de 5 euro (fără TVA) care, ulterior, se va transforma în credit la activarea cartelei."

 

Mai multe detalii aici: https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-trec-de-la-abonament...

Trixen_old
Cunoscător
Daca nu te grabesti foarte tare si abonamentul nu mai este in perioada contractuala, treci pe Yoxo. O poti face fara sa mai mergi fizic intr-un shop sa reziliezi contractul. Dupa ce Yoxo s-a activat, poti cere tot din aplicatie trecerea la PrePay. Eu asa am facut si am fost multumit de rezultat.