anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cel mai ieftin abonament

ANTONIO26
Junior

Bună ziua. Care este cel mai ieftin abonament ca sa trec la o cartela prepay la abonament? 

1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember & April's Problem Solver

Buna ziua, Antonio!!!

Cel mai ieftin abonament ar fi Fun 9, redus la 7.2 euro, dar nu ai roaming si nu poti lua telefon la abonament.

DETALII: https://www.orange.ro/abonamente/

Vizualizare soluţie în postul original

13 Răspunsuri 13

delfinas
#StarMember & April's Problem Solver

Buna ziua, Antonio!!!

Cel mai ieftin abonament ar fi Fun 9, redus la 7.2 euro, dar nu ai roaming si nu poti lua telefon la abonament.

DETALII: https://www.orange.ro/abonamente/

Blue12
Senior

Cel mai ieftin existent e Fun6 care se da la portare, doar in magazine din ce stiu eu. De la prepay la abonament nu stiu daca se considera portare. Poti suna la 300 sa soliciti o oferta, apoi poti merge in magazin sa faci acelasi lucru. Ofertele difera de la zona la zona, de la caz la caz etc. Poate ai o oferta locala in magazine care e mai avantajoasa decat ce vezi pe site. Poti alege ce e mai convenabil pentru tine.

ANTONIO26
Junior

Bună ziua.Daca trec numărul de la o cartela prepay la abonament,o sa imi da o alta cartela?

Buna Antonio26,

Am facut si eu trecerea acum 1an de zile, si nu s-a intamplat asta. Mai concret, am ramas cu cartela mea, si schimbarea s-a facut doar in sistem.

Zi cu soare!🌞

Mi-am facut abonament la orange cu fun11 și mi-a zis ca nu imi da o alta cartela,am rămas cu cartela veche

Salut, @ANTONIO26 ! Poți merge în orice magazin Orange dacă dorești să îți înlocuiești vechea cartela SIM. 

Adevarat...dar numai o data pe an e gratis

Pololică
#StarMember

Dupa cum vezi, pot fi doua abonamente:

  • esti clienti si atunci cel mai ieftin este cel de 9E (redus la 7.2E cu dublare cantitatii de internet inclus)
  • portezi si atunci cel mai ieftin abonament este de 6E (redus 6 luni cu 50%, dar cu 20GB inclusi)

Niciunul din cele doua abonamente nu include roaming. Niciunul nu ofera subventie la telefon (nu vad sa specifice pentru cel de portare, dar ma indoiesc).

Totusi, o "contraoferta" ar fi Yoxo, cu 9 lei (nu euro) pe luna. Poate este mai tentant (exte considerat abonament, dar fara perioada minima. Platesti lunar cu cardul).

Razvan
#StarMember

Bună! Poți migra cartela prepay la abonamentul Fun 11 cu 50% pe 24 de luni, adică 5,5 euro, sunând la 0219890. Apoi contractul ți se va trimite prin curier, unde îl vei semna în două exemplare, unul rămâne la tine, al doilea îl dai la curier. După circa 24 de ore de la semnare, numărul tău PrePay va trece pe abonament.

Screenshot_20231011-115549.png

@Razvan: Nu se adresează utilizatorilor PPY ci doar celor care prelungesc abonamentul existent sau contractează unul nou. Detalii aici. Spor.

Teoria ca teoria, în practică lucrurile stau altfel. 

Vio73
#StarMember

Salutare!

Dacă vrei ceva ieftin și bun, poți alege Yoxo:

https://www.yoxo.ro/

Baftă!

Dexter
Începător