anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce avantaje pot avea dacă am mai multe abonamente pe același nume?

pac666
Începător
Ce avantaje pot avea dacă am mai multe abonamente pe același nume?
1 Soluţie acceptată‚

RafaHelper
#StarMember
@svetalex, informatiile publicate de tine sunt pentru antreprenori. ‏‏‎ ‎ @pac666, oferta Orange Family pentru persoane fizice este urmatoarea: Combină un abonament de voce și un al doilea abonament de voce sau de internet mobil și primești beneficii în plus pentru întreaga familie. - Ai 1€ reducere la abonamentele Fun/Smart/Smart Plus de minimum 10€ si la abonamentele Net 10 si Net5G 15, începând cu al doilea abonament. - Reducere la brățări fitness: Huawei Band 4 Pro la 59.50 € sau Samsung Galaxy Fit 2 la 24.50 €. - Primești Bonus 100 GB pe lună pentru abonamentele din oferta Orange Family. ‏‏‎ ‎ Cum activez oferta Family? Ca să beneficiezi de oferta Orange Family este nevoie să ai un abonament de voce (Fun/Smart/Smart Plus) de minimum 8 € si cel puțin incă un al doilea abonament: tot de voce (Fun/Smart/Smart Plus de minimum 10€ activat sau prelungit pe 24 de luni de internet mobil Net 10 sau Net15 5G, activat sau prelungit pe 12 luni Poți crea, vedea beneficiile sau afla detalii despre pachetul tău Family direct în My Orange sau în magazinele Orange. ‏‏‎ ‎ Pentru mai multe detalii despre oferta Orange Family si beneficiile incluse accesează acest link: https://www.orange.ro/abonamente/orange-family/ ‏‏‎ ‎ Daca te-a ajutat acest raspuns nu uita sa apesi ❤ sau sa il marchezi ca solutie.

Vizualizare soluţie în postul original

11 Răspunsuri 11

Jay
Campion certificat
Salut! Gasesti informații despre Orange Family in link-ul de mai jos.. https://www.orange.ro/abonamente/orange-family/index.html

FLo1
#StarMember
Zero avantaje la rețeaua numărul 1. Ți-o spune unul care a avut abonamente cu vechime de zeci de ani, și nu unul singur. Fiecare abonament este tratat individual, nicidecum la pachet, chiar dacă ți-ai dori acest aspect. Cel mai deștept cedează... era o vorbă din popor.

FaraUnID
Campion certificat
Subscriu si eu! Vechime in reteaua numarul 1 de cca 20 de ani cu 3 abonamente + optiuni + extraoptiuni active. Rasplata este fix praful de pe toba. Singurul avantaj real este dat de portare. Adica, daca toate abonamentele tale Orange vor fi portate in Vodafone sau Digi, atunci vor aparea unele avantaje.

Neaplicabil
Avantaje pentru abonat sau pentru operator?

svetalex
Senior certificat
Poți opta pentru oferta Orange Family. Pentru a beneficia de această ofertă este necesar să ai cel puțin două abonamente de voce Pro, unul de minimum 8€ și unul de minimum 10€. Avantajele de care poți beneficia : - 1€ reducere la abonamentele Pro de minimum 10€, începând cu al doilea abonament. - 50% reducere la smartwatch-uri selectate - Bonus 100 GB pe lună pentru abonamentele din oferta Orange Family Poți crea, vedea beneficiile sau afla detalii despre pachetul tău Family direct în My Orange sau în magazinele Orange. Ai aici mai multe detalii https://www.orange.ro/antreprenori/mobil/orange-family/

Vio73
#StarMember
Eu am avut și am pachetele Love și Family și am avut reducere de câte 2 euro pentru fiecare abonament de voce mai mare de 7 euro, 6 luni am avut de plată câte 5 euro/ lună la net fix și tv ( în loc de 8), bonus 100 GB lunar pe tot contul. E adevărat că acum reducerile sunt mai mici ( de câte 1 euro/ lună per abonament), dar ele există. Mergi la un Shop sau la un alt magazin Orange și întreabă!

FLo1
#StarMember
"Minim 8 sau 10€" la abonamente "pachet"? Asta chiar e ofertă de neratat și avantaj 300%. Și pentru că @alterego întreba.... DA, este pentru "operator".

FaraUnID
Campion certificat
"Avantajele" aka "Ofertele" de tipul..... ----->>> "Reducere de X euro la orice abonament de minim Y euro DOAR daca formezi un pachet de minim 3 abonamente care sa insumeze ?? euro factura lunara. Promotie valabila DOAR daca activezi abonamente noi sau prelungesti abonamente deja existente pentru o perioada contractuala de minim 24 de luni in conditiile in care mai accesezi si un credit IFN cu DAE 30%." <<----- Sunt gandite pentru "un anumit tip de consumator" (hai sa-i spunem asa, ca sa nu incalcam principiile comunitatii) din reteaua numarul 1. Acest tip de consumator este gata oricand sa incheie un abonament nou, sa contracteze un credit nou, sa aplice pentru o rata pe factura, etc si reprezinta o mina de aur pentru orice provider.

GOLDzila
Explorator
Dacă abonamentele sunt exclusiv de voce nu sunt reduceri decât poate la o renegociere de prelungire abonament. Atunci când sunt cumulate (voce , net , tv ) abonamentele in pachet LOVE , FAMILY , reducerile sunt consistente . Eu am două ab. de voce , unul de 6€ respectiv 8€ . Pentru net 4G și tv satelit plătesc 3€ per total . La net am 80 GB trafic și la tv pachetul maxim de posturi. Datorită acestui pachet am și bonusul de 100 GB la comun pe cele două abonamente voce după ce se termină traficul inclus .

RafaHelper
#StarMember
@svetalex, informatiile publicate de tine sunt pentru antreprenori. ‏‏‎ ‎ @pac666, oferta Orange Family pentru persoane fizice este urmatoarea: Combină un abonament de voce și un al doilea abonament de voce sau de internet mobil și primești beneficii în plus pentru întreaga familie. - Ai 1€ reducere la abonamentele Fun/Smart/Smart Plus de minimum 10€ si la abonamentele Net 10 si Net5G 15, începând cu al doilea abonament. - Reducere la brățări fitness: Huawei Band 4 Pro la 59.50 € sau Samsung Galaxy Fit 2 la 24.50 €. - Primești Bonus 100 GB pe lună pentru abonamentele din oferta Orange Family. ‏‏‎ ‎ Cum activez oferta Family? Ca să beneficiezi de oferta Orange Family este nevoie să ai un abonament de voce (Fun/Smart/Smart Plus) de minimum 8 € si cel puțin incă un al doilea abonament: tot de voce (Fun/Smart/Smart Plus de minimum 10€ activat sau prelungit pe 24 de luni de internet mobil Net 10 sau Net15 5G, activat sau prelungit pe 12 luni Poți crea, vedea beneficiile sau afla detalii despre pachetul tău Family direct în My Orange sau în magazinele Orange. ‏‏‎ ‎ Pentru mai multe detalii despre oferta Orange Family si beneficiile incluse accesează acest link: https://www.orange.ro/abonamente/orange-family/ ‏‏‎ ‎ Daca te-a ajutat acest raspuns nu uita sa apesi ❤ sau sa il marchezi ca solutie.

RafaHelper
#StarMember
@pac666, esti antreprenor?