anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

caut si eu departamentul "relatii cu clientii"

noi_plecam
Junior entuziast

avem "DERANJAMENTE" avem "COMERCIAL" nu il gasesc pe ala "RELATII CU CLIENTII" poate ma ajuta si pe mine cineva cu un numar de telefon , si poate nu dau peste o persoana care sa ma intrebe "SUNTETI CLIENT ORANGE?" ca atunci sigur fac schimb de retete cu ea.

1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Pentru că subiectul este unul de interes general, vom răspunde noi și vom marca răspunsul ca soluție.

Serviciul Clienți poate fi apelat din orice rețea la numărul 0374300300.

Alte modalități de contact găsești aici:

- pentru clienți Orange - https://comunitate.orange.ro/t5/altele-orange-voce/numere-de-telefon-pentru-asistenta-orange/td-p/10...

- pentru clienți Orange Romania Communications - https://comunitate.orange.ro/t5/informa%C8%9Bii-generale-achizi%C8%9Bie/cum-pot-contacta-serviciul-c...

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

FLo1
#StarMember

@noi_plecam: Un răspuns simplu este apel la 300, număr universal, dedicat clienților Orange.  Dar bănuiesc că ai avut abonament Telekom, iar acum ești parte din OroCom, deci te-ar putea ajuta acest topic de aici.

noi_plecam
Junior entuziast

am o situatie un pic mai delicata care nu poate fi gasita in niste raspunsuri prestabilite.  vreau sa vorbesc cu o persoana capabila sa imi raspunda la cateva intrebari.   scurt ex.   sun la deranjamente si prima intrebare care imi este adresata este " sunteti client orange ?" eu ce as putea rezolva in situatia asta ?   (sunt client vodafone si am sunat la orange ca nu imi functioneaza internetul de la digi.) INCOMPETENTI

@noi_plecam: Fiecare cu jucăriile lui. Dacă ești abonat Vodafone atunci contactează serviciul clienți al Vodafone. Cu ce să te lămurească Orange despre nefuncționarea Vodafone-ului? Dacă ești client Digi, atunci suni/scrii celor de la Digi. Simplu.

Vio73
#StarMember

Salutare!

Și mie îmi plac glumele, dar dacă vrei să glumim, nu prea are rost s-o facem aici! Dacă te interesează să intri în legătură cu cei de la Orange, există destule modalităti, cum ar fi:

Chat Djingo, secțiunea Contact de pe site, Chatul din secțiunea Contact/ Contactează-ne din My Orange, numărul 300, etc. 

Baftă!

noi_plecam
Junior entuziast

300 este un numar dedicat orange ? Adica daca sunt la vodafone sau digi as putea suna la 300 si imi va raspunde orange sa vodafone sau digi? Ca vad ca zici ca iti plac glumele .

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Intrebarea cred ca se referea la faptul ca de curand Orange a preluat serviciile fixe de la Telekom, sub numele Orange Romania Communications. De aici si intrebarea: sunteti client Orange sau Orange Romania Communications (fostul Telekom fix)? Cele doua sunt (inca) institutii diferite.

Dar poate n-am inteles eu bine. Oricum, ca si mijloace de comunicare, ai aici toate variantele disponibile pentru OROC.

Client Orange

Nuuu Radule, era doar o glumă. Problema e simplă: un client Vodafone, căruia nu-i mai sunt funcționale serviciile oferite de către DIGI, s-a gândit să ceară ajutor la Orange (ca terță parte) să-i rezolve situația. Bineînțeles, fără discuție despre portare sau vreo dorință de a beneficia de serviciile Orange. ....a fost o scurtă parodie.

delfinas
#StarMember

Bine ar fi să lași limbajul ambiguu și derutant și să spui serios care e problema ta, ca să putem sa te ajutăm.

Râdem, glumim, dar nu te poată ajuta nimeni de pe această comunitate la problemele tale închipuite. 

DanielaH
Moderator

Pentru că subiectul este unul de interes general, vom răspunde noi și vom marca răspunsul ca soluție.

Serviciul Clienți poate fi apelat din orice rețea la numărul 0374300300.

Alte modalități de contact găsești aici:

- pentru clienți Orange - https://comunitate.orange.ro/t5/altele-orange-voce/numere-de-telefon-pentru-asistenta-orange/td-p/10...

- pentru clienți Orange Romania Communications - https://comunitate.orange.ro/t5/informa%C8%9Bii-generale-achizi%C8%9Bie/cum-pot-contacta-serviciul-c...