anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Câte puncte îmi trebuie să îmi iau un telefon?

Costy_2
Începător
Contează vechimea în rețeaua orange?
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember
Poti folosi cate puncte doresti pentru achizitia unui mobil. Daca vrei sa-l iei la liber nu-ti trebuie vechime in retea. Daca doresti sa-l iei la fidelizare si sa folosesti si sistemul lor de rate, abonamentul tau trebuie sa aiba o vechime de cel putin 18 luni; sa nu fi avut abonamentul suspendat pentru neplata in ultimele 12 luni si sa-ti prelungesti contractul cu o perioada cel putin egala cu numarul de rate. Te poti informa si mai mult in urmatorul link:https://www.orange.ro/servicii/plata-in-rate-pe-factura/

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

teacher_
#StarMember
Buna seara, Nu ați precizat dacă sunteți pe cartela sau pe abonament... În funcție de valoare abonamentului pe care îl aveți, puteți beneficia de o reducere sau chiar gratuitate la achiziționarea unui telefon. Intrați în contul meu Orange apoi în magazinul online Orange, la secțiunea telefoane https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane Selectați telefonul dorit, și veți vedea care este valoarea acestuia. Puteți să vă folosiți punctele Orange la cumpărarea produsului. In aceasta perioada, Orange are o campanie denumita Hot Summer, prin care oferă o extra reducere la achiziția unui telefon, in funcție de temperatura. Astfel, cu fiecare grad trecut de 20 de grade Celsius, primiți un procent reducere la achizitie. De exemplu, daca afara sunt 29 de grade, veți avea 9% reducere. Dacă sunteți pe cartela, puteți beneficia de o reducere la cumpărarea unui telefon prin programul Phone Credit. Pentru aceasta , sugestia mea este să mergeți într-un Orange Shop sau Store si veți fi ajutat. Eu va doresc succes in achiziție, și aștept părerea dumnevoastră referitoare la ceea ce doriți să cumpărați.

Costy_2
Începător
Pe abonament

Miha_Z
#StarMember
Poti folosi cate puncte doresti pentru achizitia unui mobil. Daca vrei sa-l iei la liber nu-ti trebuie vechime in retea. Daca doresti sa-l iei la fidelizare si sa folosesti si sistemul lor de rate, abonamentul tau trebuie sa aiba o vechime de cel putin 18 luni; sa nu fi avut abonamentul suspendat pentru neplata in ultimele 12 luni si sa-ti prelungesti contractul cu o perioada cel putin egala cu numarul de rate. Te poti informa si mai mult in urmatorul link:https://www.orange.ro/servicii/plata-in-rate-pe-factura/

Miha_Z
#StarMember
@Costy poti folosi cate puncte doresti din cele pe care le-ai strans in perioada ta de abonat Orange. 🙂 Sa nu se inteleaga altceva...

Laura_cio
Senior
Da, Costi, tu decizi câte puncte sa folosești. Pe abonament nu expira punctele așa cum se întâmpla cu cele pe cartela. Spor la cumpărături!

Razvan
#StarMember
Punctele thank you expira la un interval de 36 de luni de când au fost acordate, apoi lunar dispar cele emise anterior, dacă nu sunt utilizate.

Vio73
#StarMember
Depinde de ce telefon dorești să-ți iei și câte ai acumulate până acum. În magazinele fizice ai un număr de puncte, iar în cele online, valoarea lor se dublează.

eda2k
Cunoscător
Salut, Din câte știu, punctele își dublează valoarea dacă le folosești în magazinul online... Succes !

Lall73
Junior
Absolut cate puncte doresti. Evident nu ai un nr minim sau maxim