anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Câte luni trebuie să am pe cartea de munca pentru a-mi face un abonament?

Ungheanuionut
Junior
Bună tuturor, știe cineva câte luni trebuie să am pe cartea de munca pentru a mi face un abonament? Va mulțumesc
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember
Buna @Ungheanuionut. Dupa cum ti-au spus si colegii nu vei fi intrebat unde lucrezi si nici nu va trebui sa dovedesti acest lucru. In schimb e indicat ca in cazul in care ai mai avut abonamente la Orange sau alti operatori de telefonie sa fi fost cu platile la zi. Acest lucru se va verifica si de el va depinde daca vor cere vreun avans la facturi sau depozit.

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

Jay
Campion certificat
Pentru abonament nu-ti cere nimeni dovezi despre vechimea la locul de munca.. Iti cere buletinul și o factura de la un alt furnizor de utilități, de la aceeași adresa, furnizor care sa fie achitat la zi..

Razvan
#StarMember
Este suficient sa ai la tine CI și permis de conducere sau card bancar sau factura de la electricitate pentru a verifica domiciliul.

Ungheanuionut
Junior
Dar momentan nu lucrez nicăieri.. Abia sunt venit de 1 lună jumatate din străinătate și nu am apucat sa ma angajez în țară din cauza acestei pandemii..

Miha_Z
#StarMember
Buna @Ungheanuionut. Dupa cum ti-au spus si colegii nu vei fi intrebat unde lucrezi si nici nu va trebui sa dovedesti acest lucru. In schimb e indicat ca in cazul in care ai mai avut abonamente la Orange sau alti operatori de telefonie sa fi fost cu platile la zi. Acest lucru se va verifica si de el va depinde daca vor cere vreun avans la facturi sau depozit.

Ungheanuionut
Junior
Vă mulțumesc frumos pentru detalii, o seară frumoasă tuturor

Miha_Z
#StarMember
Multumim. O seara placuta si tie!

dnz
Explorator entuziast
Poti sa incerci o cartela PrePay. Ai mai multe avantaje si mai mult intenet.

Vio73
#StarMember
Nu cere nicăieri să fii angajat. Doar să poți plăti abonamentele. Cred că e mai rentabil să ai o cartelă prepay, dacă nu ai venituri cât de cât sigure.