anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Bonusul de net nelimitat la Orange Me Start 25

Amelie
Explorator
Bună tuturor!
O întrebare am, căci acum am primit informații în contradictoriu. La abonamentul Orange Me start 25, pe care îl dețin, bonusul de net nelimitat, care se dă pe primele 24 luni perioadă contractuală, se dă indiferent de trafic (3G, 4G, 5G) sau numai dacă te conectezi 5G?
Mulțumesc!
1 Soluţie acceptată‚

Salut! Conform pachetului Orange Me Start 25, bonusul de net nelimitat include trafic de internet nelimitat timp de 24 de luni, valabil si in reteaua 5G impreuna cu un telefon compatibil. Asadar, daca tu ai activ acest pachet, te asiguram ca bonusul este valabil timp de 24 de luni contractuale si poti utiliza resursa de internet nelimitat indiferent de reteaua pe care te inregistrezi (5G/4G+/4G/3G/2G).

Vizualizare soluţie în postul original

40 Răspunsuri 40

Vio73
#StarMember
Sigur că da, e valabil indiferent de tehnologie.

Razvan
#StarMember
Da. Este valabil pe 2/3/4/5G.

Jay
Campion certificat
Internetul din abonament este valabil indiferent de tehnologia folosita..

Amelie
Explorator
Acum am vb cu un consultant. Doar pe 5G zice. Am migrat la Orange Me start de o lună, în speranța că voi beneficia în viitor de tehnologie 5G și în Bistrița, când va veni. Am și telefon compatibil

svetalex
Senior certificat
Super. Se extinde rețeau de 5 G și în Bistrița

Amelie
Explorator
Am inclus în abonament doar 106 GB (40 abonament+60 ceva bonus +6 bonus de rețea). Nelimitat zice că doar atunci când folosesc 5G. Deci, dacă ar fi să trec de acești 106GB aș avea cost suplimentar. Poate este aici un moderator Orange să mă lumineze

Jay
Campion certificat
Abonamentul ME 25 iti oferă acces la tehnologia 5G, nu te limitează la aceasta.. Pai, nici nu este pusa la punct.. Ai o poza mai jos, unde scrie ca internetul este valabil si in 5G.. nu doar în 5G https://www.orange.ro/abonamente/orange-me/index.html

Vio73
#StarMember
Pe site așa scrie. Uneori mai pot greși și consultanții. https://www.orange.ro/abonamente/orange-me/index.html

Amelie
Explorator
@Vio73, atunci de ce îmi spune în clar că am doar 106 GB? Aici nu înțeleg, de aceea am întrebat

Amelie
Explorator
Eu nu mai sun la 300. Aștept un consultant dacă este pe comunitate, care să mă lămurească concret

Vio73
#StarMember
De cât timp ai abonamentul? În contract ce scrie?

Amelie
Explorator
De o lună. Zice doar 40 gb +bonus din reincărcări prepay și bonus net nelimitat 5G

Amelie
Explorator
Plus bonus de net pentru vechimea în rețea

Gabriel_12
Junior entuziast
La acest abonament orange me start 25 , exista internet nelimitat la viteza 5G și 40 de GB la celalalte viteze dacă nu mai exista alt bonus.