anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

apeluri suspecte in serie

Tryfex
Junior
eu am 2 abonamente la orange. facute la interval de 18 ani intre ele. numarul cel nou nu ar trebui sa il stie decat familia. cu toate astea sambata 17 sept am fost apelat la un interval f scurt pe ambele telefoane de acelasi numar. 0756236100. am apucat sa raspund la al doilea apel. 13s. o voce de barbat intreba de Marco...am zis greseala si cand sa inchid o voce de femeie mi a zis "va multumesc!". probabil sperand sa sun eu inapoi. am apucat sa inchid si am blocat numarul. eu banuiesc ca numarul era spoofed. numerele luate de pe internet cumva...da ce nu inteleg e de ce sa ma apeleze fara sa ceara ceva concret. daca NU m ar fi apelat consecutiv pe ambele numere de telefon NU mi s ar fi parut atat de suspect incat sa postez pe forum. am apelat 300 si tot ce mi au zis a fost sa blochez. va rog pareri
1 Soluţie acceptată‚

Tryfex
Junior
ms de raspuns. acu 5 minute mi am dat seama ca aveam re directionare apeluri activat. deci cam asta e. o greseala formare numar sau ce ai banuit tu. si eu m am alarmat degeaba uitand ca aveam activata re directionarea pe al doilea numar orange

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

Vio73
#StarMember
Salutare! Probabil că numărul pe care îl ai la abonamentul respectiv a fost mai înainte la altcineva și încă îl mai apelează persoane care nu știu că numărul a ajuns între timp la altcineva.

Tryfex
Junior
ms de raspuns. acu 5 minute mi am dat seama ca aveam re directionare apeluri activat. deci cam asta e. o greseala formare numar sau ce ai banuit tu. si eu m am alarmat degeaba uitand ca aveam activata re directionarea pe al doilea numar orange

Vio73
#StarMember
Atunci este explicabilă treaba, dacă aveai așa ceva activat pe cont.

DanielaH
Moderator
@babalar7766, ne bucurăm că ai clarificat situația și-ți mulțumim că ai revenit cu detalii. Vom marca noi răspunsul tău ca soluție pentru a fi de ajutor și altor membri. Te mai așteptăm.

Iasmina_cristin
Începător
Doamne fereste 🙂 Asta ii nr meu de telefon , varul meu marko avea nr asta de telefon si cum il tot schimba nu mai stiam care ii mai exact . Te-am sunat ai zis ca ii gresala am si sters nr din telefon Daca nu stiai odata ce nu mai se foloseste un nr de telefon o perioada de … acelas nr poate sa il aibe urmatorul client Si se mai poate intampla sa formeze cineva un o cifra gresita si sa te apeleze pe tine asta nu inseamna ca ii spam sau ceva De ce sa astept sa suni inapoi ? Daca ti-am multumit si mi-am cerut scuze ?