anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Activare abonament

Anonim
Neaplicabil

Azi am primit contractul prin curier si l-am semnat in jurul orei 14.00. Nr inca este pe prepay nu a trecut pe abonament, am vorbit la relatii clienti si mi-au spus ca nr este programat sa treaca pe abonament in data de 04.02. De ce tocmai atunci ?daca eu azi am primit contractul si l-am semnat ar trebui sa se activeze de azi nu peste o luna

1 Soluţie acceptată‚

Anonim
Neaplicabil
15 Răspunsuri 15

Alex_ORO
Angajat Orange

Salutari,

Activarea abonamentului se face in circa ~ 2 ore de la primirea ctr. acasa, sau in 15 zile lucratoare in unele cazuri. Daca nu poti activa numarul nici din MyOrange, trimite un mail la magazinonline@orange.ro sau apeleaza la colegii nostrii din 300/chatbot pe site.

#WeLikeOurCustomers
In ❤️ with learning

Anonim
Neaplicabil

Nu e facut in magazinul online ci printr-un departament de vanzari  de la orange, am cerut o oferta pt un abonament nou prin chatul din myorange si ma sunat un domn, normal trebuia sa se activeze in maxim 2h din ce am inteles 

Anonim
Neaplicabil

Ai făcut portare?

Ai primit un număr provizoriu?

Anonim
Neaplicabil

Nu e portare, trec un numar prepay orange pe abonament 

Anonim
Neaplicabil

Eu știam de 4 zile.

In contract ce specifica?

Anonim
Neaplicabil

Asa scrie ca poate dura 4 zile, am facut sesizare pt urgentarea activarii. Lui sormea de exemplu i sa activat in 3 ore de la primirea contractului 

Anonim
Neaplicabil

Dacă ai făcut urgentare posibil sa se activeze în 24h dar mai insista la ei poate la un moment dai de cineva mai de treabă.

Anonim
Neaplicabil

Nu stau sa ma rog de ei, daca in 24h nu se rezolva, anulez contractul si gata 🙂

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Nu stiu ce te-a determinat sa-ti faci abonament in primul rand. Eu as fi ramas la prepay. :)) Dar vezi poate se activeaza totusi.

Client Orange

Anonim
Neaplicabil

Ma incantat oferta fun 11 la 5,5 euro 🙂 cu net nelimitat 

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Meh...nu stiu cat de "nelimitat" ar fi fost oricum. Pretul ar fi ok intr-adevar (asta lasand la o parte posibilitatea sa se mareasca in urmatoarele luni).

Anyway....vezi poate totusi se activeaza. 🙂 Eu personal nu mi-as fi facut abonament. Am tot netul de care am nevoie in optiunea de 5 euro, si nu imi dau singur batai de cap cu abonamentele. Dar poate tu vei fi multumit. Si iti doresc sa fii multumit, indiferent ce alegi sau cu ce serviciu ramai pana la urma. 😄

Client Orange

Salutare!

Este nelimitat pe bune! Orange nu umblă cu cioara vopsită ca alții. Cel puțin aici respectă ceea ce oferă în contract!

@@Initiator

Cred că în câteva zile se rezolvă și cu numărul!

Baftă și să-l folosești cu plăcere!

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Cred ca aceea este data limita... Din cate imi amintesc eu, ar trebui sa se activeze in 24 de ore.

Client Orange

FLo1
#StarMember

Conform condițiilor contractuale, ”Activarea are loc în maximum 4 (patru) zile calendaristice:
(i) de la data la care părțile au semnat Contractul, dacă Orange România nu solicită documente suplimentare....”. Pe de altă parte, pare că nu se respectă contractul? Având în vedere că abia astăzi a fost contractul semnat, până în weekend va fi și activat. Numai bine.