anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Abonament Fun 9

mrliulia
Junior

Bună ziua, am reînnoit abonamentul cu unul nou, Fun 9, cu 50% reducere și cei de la Orange nu mi-au acordat cei 25 GB de internet bonus și nici nu mi-au trimis noul contract. Anterior am avut Fun 6 pentru care plăteam 7 euro în urma adăugării de 1 euro de catre cei de la Orange, în timpul contractului. Mulțumesc.

9 Răspunsuri 9

Vio73
#StarMember

Salutare!

Cum l-ai reînnoit, online? Nu îl ai pe email și/sau în My Orange?

Intri pe laptop/desktop și la setări cont-documente găsești toate contractele.

Dacă este încheiat în Shop sau alt magazin, discută cu cei de acolo.

Baftă!

 

Am primit pe mail noile oferte de abonament. Pana acum, primeam pe mail prelungirea la contract. Am de 18 ani abonament la aceasta firma și știu cum au procedat pana acum. Mulțumesc pentru răspuns. Aștept sa vad ce îmi răspund pe cale oficiala.

Razvan
#StarMember

Salutare! Noul abonament intră în vigoare de la data facturării, indiferent de perioada când l-ai activat. 

Noah
Explorator entuziast

Nu, nu intră. Am topic cu exact același abonament aici . Nu a intrat până când doamna moderator nu a intervenit.  Teoretic ar trebui dar practic ...

Razvan
#StarMember

Am înțeles, ciudată experiență. La mine s-a activat la data facturării. 

DanielaH
Moderator

@mrliulia, s-a rezolvat situația?

Din păcate nu. Deși, când am sunat sa întreb despre oferta, consultantul orange mi-a spus clar ca se dau 50 GB ( 25 GB +25 GB bonus). Nu înțeleg aceasta atitudine de a te minți în față.

Noah
Explorator entuziast

Eu am rezolvat doar după ce am deschis topic aici la noi. Sunt super mulțumit. 👍

Mulțumesc pentru sugestie. Dar oare nu mai sunt și alți clienți în situația mea? Ar trebui sa facem un tutorial toți cei care am fost înșelați de către Orange, în special cu aceasta noua oferta de abonament.