anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Închidere abonament

MarcelaAlexe
Începător

Cum pot Închide un abonament sa pot sa trec la cartela prepay? Se poate Închide din aplicația MyOrange? 

1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember

@MarcelaAlexe: Bun venit în Comunitatea Orange. Ceea ce dorești este simplu: Transmiți o solicitare în acest sens din aplicația MyOrange (exact cum dorești) și după maxim 30 de zile vei fi cu numărul pe prepay. Am trecut și eu printr-o astfel de experiență și este chiar simplu. 

În MyOrange --> Altele --> Contact & Feedback  --> Scrie-ne    .... regăsești exct ceea ce te interesează pentru a transmite mesajul dorit.  Dacă nu, alternativele de contact și transmitere a solicitării le regăsești aici. Succes și te așteptăm aici în Comunitate să ne spui dacă ai reușit. 

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

FLo1
#StarMember

@MarcelaAlexe: Bun venit în Comunitatea Orange. Ceea ce dorești este simplu: Transmiți o solicitare în acest sens din aplicația MyOrange (exact cum dorești) și după maxim 30 de zile vei fi cu numărul pe prepay. Am trecut și eu printr-o astfel de experiență și este chiar simplu. 

În MyOrange --> Altele --> Contact & Feedback  --> Scrie-ne    .... regăsești exct ceea ce te interesează pentru a transmite mesajul dorit.  Dacă nu, alternativele de contact și transmitere a solicitării le regăsești aici. Succes și te așteptăm aici în Comunitate să ne spui dacă ai reușit. 

Vio73
#StarMember

Salutare!

Cel mai simplu și primești imediat și număr de înregistrare pe email este din secțiunea Contact ( mai jos, unde scrie ,Trimite-ne un mesaj "):

https://www.orange.ro/contact/

Știu mulți care au rezolvat așa. În maxim 30 de zile ar trebui să se rezolve.

Baftă! 

Vlad3
Junior

Aveti mare grija cand inchideti abonamentul  , daca au trecut 2 ani il prelungeste fara aprobarea dvs. si daca nu sunteti atent va pune  sa platiti contravaloarea restului de perioada pana la alti 2 ani.

Mai citește o data contractul. Dacă este prelungit cu o scadenta mai mare de o perioada de facturare (o luna), poți cere copie după acea prelungire. Sunt abonat (prin mai mulți operatori) de vreo 15 ani și niciunul nu m-a gratulat cu prelungire pe 2 ani fără acordul meu (și Orange oferă, spre diferență de ceilalți, un loc mult mai la îndemână pentru verificarea acestui aspect). 

Anonim
Neaplicabil

Dupa perioada minima contractuala poti pleca oricand fara penalizari.

Anonim
Neaplicabil

Trebuie sa contactezi departamentul orange cu 30 zile inaintea datei la care vrei sa produci schimbarea si sa specifici ca vrei ca numarul sa fie trecut pe cartela prepay.

https://www.orange.ro/contact/ 

 

Anonim
Neaplicabil