anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Încheiat] Pot folosi early upgrade impreuna cu buy back?

Miha_Z
#StarMember
Daca sunt in ultimele 6 luni si doresc sa folosesc early upgrade la achizitia de telefon, pot beneficia si de oferta buy back?
1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember

Da, mergi într-un Orange Shop si beneficiezi de ambele oferte la pachet, sau mergi în Orange Shop, predai un telefon, iei voucherul și apoi comanzi online, ca să ai o reducere de pana la 200% a punctelor thank you în magazinul online. Dezavantajul este ca poți rămâne câteva zile fără aparat, pana sosește cel nou. Totul este foarte simplu la Orange.

 

Update - Începând cu data de 23 iunie 2020 serviciul Early Upgrade nu mai este disponibil, indiferent de canalul de vânzare.

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

Vio73
#StarMember
Da, serviciul Early Upgrade este compatibil cu toate beneficiile și ofertele speciale pentru telefoane, inclusiv cu programul Buy-Back. Sursa: https://www.orange.ro/servicii/early-upgrade/index.html

Razvan
#StarMember

Da, mergi într-un Orange Shop si beneficiezi de ambele oferte la pachet, sau mergi în Orange Shop, predai un telefon, iei voucherul și apoi comanzi online, ca să ai o reducere de pana la 200% a punctelor thank you în magazinul online. Dezavantajul este ca poți rămâne câteva zile fără aparat, pana sosește cel nou. Totul este foarte simplu la Orange.

 

Update - Începând cu data de 23 iunie 2020 serviciul Early Upgrade nu mai este disponibil, indiferent de canalul de vânzare.

Vio73
#StarMember
Interesant de reținut să le poți cumula.

Jay
Campion certificat
Poti folosi early upgrade si daca perioada ramasa este mult mai mare de 6 luni.. Daca ai un abonament mai vechi de 6 luni care nu a fost suspendat pentru neplata si daca au trecut 6 luni de la ultima achizitie prin programul early upgrade poti beneficia din nou de el.. La achizitia telefonului poti folosi punctele thank you pe care le ai si si, in acelasi timp, poti da si un telefon vechi la buy back..

Ascary
Campion certificat
Da,merg împreună.

Vio73
#StarMember
Dacă te avantajează prima, atunci poate fi o soluție bună să le cumulezi și să beneficiezi de toate reducerile disponibile.

Miha_Z
#StarMember
Multumesc de sfat Razvan, nu stiam ca merge si varianta propusa de tine, sa mi se dea voucher-ul si sa-l folosesc eu ulterior.

Vio73
#StarMember
Mulțumesc și eu! Nu știam de varianta asta cumulată!

Romeo_
Senior certificat
Uite pasii :

Vio73
#StarMember
Mulțumesc Romeo! Știu de Early Upgrade, dar nu știam de ce spunea Răzvan!