anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Încheiat] Bonus la reîncarcarea unui numar Pre-pay

Paul_eurs
Începător
Cand primesc bonusul de 30 de GB la reincarcarea cu 6€ de pe abonament a unui numar pre pay ?
In oferta se precizeaza ca atat beneficiarul cat si eu vom primi 30 de GB de internet.
12 Răspunsuri 12

Razvan
#StarMember
Imediat, după ce faci reîncărcarea unui număr prepay cu minim 6 € și este valabil o lună de facturare + prorata.

teacher_
#StarMember
Salut Pentru a beneficia de net ca de aer, trebuie sa selectezi perioada, apoi sa reincarci. Trebuie neapărat să alegi o perioada! Îți atașez niște screen shot-uri, precum și mesajul primit de la Orange, atunci când am reîncărcat. Ai detalii aici https://www.orange.ro/prepay/optiuni-prepay/

Vio73
#StarMember
Bonusul se primește după reîncărcarea prepay-ului respectiv cu minim 6 euro. Se primesc mesaje de confirmare.

Jay
Campion certificat
Bonusul se primeste in 1-2 minute, daca ai facut reincarcarea din contul tau My Orange.. Eu am primit mesaj imediat.. n-am fost atenta in cat timp s-a actualizat in cronos..

Laura_cio
Senior
Bonusul se primește imediat ce ați primit mesajul de confirmare. Printr-un apel la serviciul Cronos poți verifica resursele, însă actializarea nu se face imediat.

FaraUnID
Campion certificat
Cred ca este o problema la ei in sistem, deoarece am reincarcat si eu un prepay zilele trecute, iar acel bonus nu mi-a fost alocat.

DanielaH
Moderator
@Paul.eurs, ai primit bonusul pentru reîncarcare? @FaraUnID, nu ai primit bonusul deloc sau l-ai primit cu întârziere? Cum s-a rezolvat?

FaraUnID
Campion certificat
@DanielaH Nu l-am primit deloc.

iuiu88
Cunoscător
In mod normal, bonusurile se primesc imediat dupa reincarcare, alaturi de mesaje de confirmare . Am intampinat si eu de vreo 2 ori asa intarzieri si mi-am dat un reset la telefon si asta a fost rezolvarea, le-am primit imediat dupa .

Miha_Z
#StarMember
In mod normal bonusul se acorda dupa cateva minute. Cu siguranta la tine a fost vorba de o problema la sistemul Orange de bonificatie.

DanielaH
Moderator
@Paul.eurs, bonusul de 30GB trafic date se alocă pe abonament doar daca se încarcă o cartelă prepay cu o optiune de minimum 6 euro. Tu ai încărcat cu 6 euro credit sau cu opțiune de 6 euro?

Romeo_
Senior certificat
Si eu incarcasem o cartela de 5€ si asteptam bonusul.Apoi am vazut ca e de la 6€ in sus :)))