anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

PlayStation 5 Lansat Oficial

FaraUnID
Campion certificat

Sony a gazduit un eveniment de lansare pentru PlayStation 5. La inceputul prezentarii cei de Sony au inceput cu jocurile, insa punctul culminant a fost dat prezentare consolei in sine.

 

Prezentarea a confirmat inca o data si caracteristici hardware. De la 3D Audio la suport pentru Ray Tracing si SSD-ul super rapid cu care se lauda Sony. Pe partea de design, Sony PlayStation 5 catiga detasat batalia cu noul Xbox. Daca Xbox arata mai mult ca un PC, PlayStation 5 are aspectul de consola.

 

 

Printre cele mai interesante jocuri prezentate in cadrul evenimentului de lansare evenimentul de lansare a lui PlayStation 5 se numara urmatoarele:

 

  • Horizon: Forbidden West
  • Spider-Man: Miles Morales
  • Resident Evil VIII: Village
  • Gran Turismo 7
  • Hitman III
  • Deathloop
  • Demon’s Souls
  • Ratchet & Clank: Rift Apart
  • Destruction Allstars
  • Ghostwire Tokyo
  • Pragmata
  • Stray
  • Project Athia
  • Kena: Bridge of Spirits
  • Astro’s Playroom
  • Bugsnax
  • Godfall
  • Goodbye Volcano High
  • JETT: The Far Shore
  • Little Devil Inside
  • NBA 2K21
  • Oddworld Soulstorm
  • Returnal
  • Sackboy: A Big Adventure
  • Solar Ash

 

Daca Microsoft a inceput puternic si in interval de cateva luni ne-a prezentat cam tot ce se putea prezenta, Sony a dat un wildcard. PlayStation 5 tocmai a demonstrat ca nu conteaza neaparat cine pleaca primul de la start, ci acela care trece linia de finish.

 

Sursa - https://zonait.ro/playstation-5-imagini-oficiale-jocuri-s...

1 Răspuns 1

Jay
Campion certificat
Este o postare de vreo 10-15 minute, dar, cu mai putine detalii.. Unele jocuri mi-ar placea si mie, dar, cu siguranta sunt si jocuri la care mi s-ar face rau :D Am jucat mai demult un joc, nu mai stiu numele, cu urmariri si impuscaturi si m-a luat cu ameteala :))