anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Orange România lansează tehnologia 5G+!

vladut12am
Cunoscător certificat

Sunt super entuziasmat să vin cu această veste foarte bună.

Înainte de publicarea acestui spot publicitar, azi, am citit pe Softpedia zvonuri care afirmă faptul că începând de mâine, 15.06.2023, rețeaua 5G ar putea fi disponibilă și în Satu Mare.

În plus, odată cu extinderea acoperirii 5G în Satu Mare, va fi lansată și tehnologia 5G+.

Sper ca aceasta să fie de bun augur pentru toți.

Linkul cu spotul publicitar: https://www.youtube.com/watch?v=mdATe-fRUMY

1 Soluţie acceptată‚

vladut12am
Cunoscător certificat

A apărut și marketingul pe site: https://www.orange.ro/tehnologii/5g/

Tehnologia 5G+ este disponibilă în aproape toate orașele acoperite cu 5G, mai puțin în Miercurea Ciuc.

5G+ este o evoluție a rețelei 5G. În acoperirea 5G+ viteza maximă estimată este de 1500 Mbps, iar în acoperirea 5G viteza maximă estimată este de 500 Mbps.

Diferența dintre cele două tipuri de acoperire este dată de combinația de frecvențe și resurse tehnice specifice fiecărei zone.

Vizualizare soluţie în postul original

99 Răspunsuri 99

Pe speedtest app (varianta Ookla nu Orange) optiunile de selectie server se regasesc in meniul din josul paginii (swipe up sub acel Go).

Client Orange

Direct pe web browser. Nu instalez app pentru atât. ”Ie” prea multe. Doar dacă e strict necesar. Dar e bine de știut că există. 

LATER: DA, pe OOkla... există și pe web. Mersi.

Test din iasi la un km de antena 5g 🙂

vladut12am
Cunoscător certificat

A apărut și marketingul pe site: https://www.orange.ro/tehnologii/5g/

Tehnologia 5G+ este disponibilă în aproape toate orașele acoperite cu 5G, mai puțin în Miercurea Ciuc.

5G+ este o evoluție a rețelei 5G. În acoperirea 5G+ viteza maximă estimată este de 1500 Mbps, iar în acoperirea 5G viteza maximă estimată este de 500 Mbps.

Diferența dintre cele două tipuri de acoperire este dată de combinația de frecvențe și resurse tehnice specifice fiecărei zone.

Salutare!

Viteza de 5G+ nu exista, decat 5G. Verificat in București sector 1, discutat cu cei de la departamentul lor tehnic si nu exista decat 5G. Am vrut sa activez pe telefonul meu, S23 ultra, insa acesta a fost raspunsul. Singura viteza este cea a 5G. Probabil mai dureaza...

VlaDi88
Junior entuziast

Pot confirma ca e functional 5G la Satu Mare

vladut12am
Cunoscător certificat

Dacă poți, postează și un test!

VlaDi88_0-1686820378148.png

 

Download bun. De ce asa de mic upload-ul?

Client Orange

VlaDi88
Junior entuziast

buna intrebare 😁

1000000529.jpg

 viteza pe care am obținut în Arad

Screenshot_20230706_000541_Speedtest.jpg

Test făcut acum, în parc, în București, cu două linii de semnal.

Muchalucha
Explorator entuziast

La ora 0:12 dimineata peste tot zbarnaie. Viteza trebuie sa zbarnaie tot timpul la 900Mbps daca am avea 5G+, apoi simbolul trebuie sa fie 5G+.

Tu ai prins un releu liber si de asta ai avut viteza aia. 

Screenshot_20230707_063459_Speedtest.jpg

Uite viteză și mai mare, la 10:20 dimineața. Sper că asta te convinge că nu are legătură cu ora 12 noaptea. 

Victorie01
Junior entuziast

1000000529.jpg

 Salutare Am testat la 11:27 dimineața viteza de internet Orange